Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A patakokba lehetne ilyet...

A patakokba lehetne ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 20 méteren kimélyíteni egy méter mélyen, tizet meghagyni, felváltva, így maradnának életterek és nem pusztulna ki minden aszálykor. 20 kilométeres szakaszon ki van száradva, el nem tudom képzelni mikor telepedik meg az élet megint onnan ahol a patak folyóba ömlik és még van víz. Ez rosszabb mint a tiszai ciánszennyezés! Árvízkor ezek a mélyedések még fel is fognák a vizet talán, mert nagyobb a meder köbtartalma.
2022. júl. 31. 10:32
 1/8 Szirty ***** válasza:
92%
Pocsolyát csinálnál vele amiben pang a víz.
2022. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nincs teljes kiszáradás. Az élet sok helyen megmarad ilyenkor is és gyorsan be fogják népesíteni megint a folyót. Meg be fogják telepíteni megint halakkal mindennel.
2022. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
A tavaszi (és egyéb) áradásokkor telehordja a kiásott részt törmelékkel, utána lassan visszaáll az eredetihez hasonló meder.
2022. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is gondolkodom, hogy miként lehetne vízmegtartó gazdálkodást csinálni.

A Zöld gerilla is mereng az ügyön. [link]

2022. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Egy ciklikusan mélyített meder teljesen más életteret képez, mint egy gyors folyású kis patak. A meder formája viszont betonozás (kövezés, stb.) nélkül nem lesz stabil.


Az álló pocsolyák is gyorsan eltűnnek aszály esetén, de a legnagyobb probléma, hogy a meleg, oxigénszegény víz nem felel meg a folyóvízben élő fajoknak - csak a szúnyoglárváknak!

2022. aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a témát már rég megoldották nagyérdemű őseink. Országszerte néhány kilométerenként mezőgazdasági vízduzzasztókat építettek ki a kis vízfolyások mentén.
2022. aug. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez a szúnyoggal riogatás, mikor a másik serpenyőben a sivatagosítás van, ez engem zavar. Tudom, a tigrisszúnyog is jön, én azért ezt választanám, nem a homokdűnéket.
2022. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!