Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elméleti alapon a Common-Rail...

Elméleti alapon a Common-Rail rendszerű motorok mennyire allergiásak a növényi olajokra?

Figyelt kérdés

Nyilván nagy tisztaságú olajról beszélek és szimplán csak elméleti a kérdésem.

Sok történettel találkoztam, de nekem ez így elsőre nem tiszta.


2022. aug. 6. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Gyakorlatilag van egy rakás CR traktor és munkagép amit a gazdák helyben készített növényi olajjal hajtanak. A nyugat-európai és észak-amerikai mezőgazdaságban ez ma már teljesen megszokott dolog.
2022. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Több módszert is hallottam, egyik az az, hogy lúggal és metil alkohollal le lehet ülepíteni az olajat és használható.

Amerikai videó volt, vw bogárba tankolt.

Másik azt egy ismerős csinálja, szűrés, 1 deci benzin, 1 deci 2T olaj, azt 1.5 dci-be küldi be.

2022. aug. 7. 10:25
 3/3 anonim ***** válasza:

"Több módszert is hallottam, egyik az az, hogy lúggal és metil alkohollal le lehet ülepíteni az olajat és használható."

A hosszú szénláncú növényi olajból vagy állati zsírból metanollal és lúg katalizátorral rövidebb szénláncú észtert - ez a biodízel - és melléktermékként glicerint állítanak elő:

"A biodízel előállítási folyamata triglicerideket (olajat és zsírt) alakít metil-, illetve etil-észterré, míg melléktermékként glicerin keletkezik. A termék és a melléktermék kétfázisú rendszert alkot, melyben a felső fázis az észter, az alsó a glicerin. A folyamatot átészteresítésnek nevezik, amelyben a glicerint (háromértékű alkohol) kémiai reakcióban egyértékű alkoholra cseréljük lúg katalizátor jelenlétében."

[link]


"Elméleti alapon a Common-Rail rendszerű motorok mennyire allergiásak a növényi olajokra?"

Használhatóak velük, de nagyobb fogyasztás, kisebb teljesítmény, nyomaték, károsanyag-kibocsájtás:

[link]

2022. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!