Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Most vettem egy kriptonégős...

Most vettem egy kriptonégős ceruzaelemmel működő elemlámpát, és rá van írva a dobozára angolul, hogy Figyelmeztetés (WARNING), Rák és szaporítószerv károsodás. Ez a ceruzaelem miatt van?

Figyelt kérdés

Megjelöl egy angol nyelvű oldalt is:

[link]

de én ettől nem lettem okosabb.

Mire utal a figyelmeztetés?



#ceruza elem #kriptonit #warning #elemlámpa #egészségkárosodás veszélye
2022. okt. 11. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A pereket akarják így megelőzni, ugyanis vannak országok, ahol emiatt is lehet pereskedni. Úgyhogy inkább mindenre (is) figyelmeztetnek. :)
2022. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De így csak a frászt hozzák az emberre, és még le sem írják konkrétan, hogy mitől is lenne baja. :(

Oké, akkor semmi para. :)

2022. okt. 11. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Sima hagyományos izzó?
2022. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

Ha megnézed a Proposition 65 Warnings weboldalt azt Kalifornia állam hivatalosan tartja fent. Konkrétan a Kaliforniai Környezet-egészségügyi Veszélyértékelési Hivatal (California Office of Environmental Health Hazard Assessment).


Ez a Kaliforniai Környezetvédelmi Ügynökség (California Environmental Protection Agency) környezeti vegyi szennyeződésekből származó egészségügyi kockázatok értékelésére szakosodott osztálya.


Az alábbiakkal foglalkozik:

- Rákkeltő anyagok

- Reproduktív toxinok

- Légszennyező anyagok

- Rovarirtók

- Kémiai szennyeződések az élelmiszerekben és a vízben

- Vegyi expozíció a munkahelyen

- Klímaváltozás Kaliforniában


Az oldalukon így írják:


"Mit jelent a figyelmeztetés?"

"A törvény értelmében figyelmeztetést kell adni a felsorolt ​​vegyi anyagokra, kivéve, ha az expozíció elég alacsony ahhoz, hogy ne jelentsen jelentős rákkockázatot, vagy jelentősen elmarad a születési rendellenességeket vagy más reproduktív károsodást okozó szinttől."


Az oldal neve is a "p65warnings", vagyis a "Proposition 65 Warnings" rövidítése és a 65. törvényjavaslatról kapta a nevét. (A ".gov" domain pedig a hivatalos kormányzati domaint jelenti.)


Ez egy szigorú szabályozás a már ismert veszélyes, mérgező anyagokról és nagyon kicsi káros anyag mennyiségnél is kötelező rátenni a címkét (a mennyiségtől függetlenül is).


Ha folyamatosan érintkeznél vele, például egy ruha esetén már nagyon megfontolandó, de egy lámpa talán nem gond. Nyilván majd eldöntöd - ezért van rajta a címke.


---

[link]

[link]


A VOX cikke esetleg:

[link]

2022. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!