Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha klímasemleges, lebomló...

Ha klímasemleges, lebomló "luxusterméket" veszek, akkor azzal segítettem a Földön a spóroláshoz képest?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy fix a kerestem, ha akarnék se tudnék kevesebbet dolgozni (=termelni).

A opció: megveszem havi 1x a Rossmann Babydream nedves törlőkendőt, ami a csomsgolása szetint klímasemleges, nem tartalmaz műanyagot és 100%-ban lebomló anyagból készült, noha ez csak egy luxustermék, nem lenne rá szükségem. Nem használok kevesebb wc papírt miatta, csak jól esik a popómnak.

B opció: megspórolom ezt a havi 400Ft-ot, berakom kamatozni, majd 20 éven belül elköltöm valamire.



2022. okt. 12. 12:41
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
96%
A nulla fogyasztás mindig jobb mint az úgynevezett klímasemleges vagy zöld fogyasztás.
2022. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tegyük fel két esetet:

1. A klímasemlegességen felül még azt is ígérik, hogy a bevétel 5%-ából fákat ültetnek Észak-Németországban. Én nem tudok fát ültetni, mert társasházban lakom. Ekkor már nem termeltél környezetterhelést, és még prémiumot is fizettél nekik, hogy ültessenek fákat. Ekkor sem éri meg?


2. Mint említettem, nem tudok kevesebb pénzt termelni, így valamire el lesz kötve ennek az ára. Mondjuk veszek belőle egy robotporszívót vagy babkonzervet vagy bármit. Mire költsem a pénzt akkor, hogy ne legyen nagyobb a környezetterhelésem, mint a nedves törlőkendővel?

2022. okt. 12. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Szötymögés ez szerintem. 50 év és Szegednek tengerpartja lesz így is úgy is.
2022. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Minimalizáld a fogyasztásod. Ennyi.
2022. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
A spórolás a jó megoldás.
2022. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!