Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen töltőanyagokat használn...

Milyen töltőanyagokat használnak leggyakrabban a szintetikus műgyanta alapozó festékekben? Melyek az előnyeik és hátrányaik?

Figyelt kérdés

A szintetikus alapozó festékek színeit a töltőpigmentek határozzák meg, és csak néhány fajta van elterjedve:


Van a fehér, a szürke és a téglaszínű. A fehér szinte kivétel nélkül cink-oxid. A szürke (nem alumínium vagy cinkpor) és a téglaszínű anyag vegyi összetétele érdekelne. Ha jól tudom akkor míniumot már nem használnak - vagy igen?


Festékboltokban régebben lehetett kapni (talán még ma is) fakózöld festékport. Bár alapozókba nem használják, de fedőlakkba és falfestéshez pl. igen. Nagyon stabil vegyület, nem fakul. Mivel találtam a sufniban néhány zacsival, ezért érdekelne ennek is az összetétele.



2022. okt. 28. 15:08
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
0%
"The common polycondensate resins are phenolic resin (PF), urea formaldehyde resin (UF), epoxy resin (EP), unsaturated polyester (UP), polyurethane resin (PU), and silicone resin (SI). According to the changes synthetic resin has when being heated, it can be classified into thermoplastic resin and thermosetting resin."
2023. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

MDaniel98 - engem pont az érdekel, hogy milyen porokat raknak ezekbe a "resin"-ekbe!


(Ugyanis a "resin" gyantát jelent, és a kérdésemben pontosan fogalmaztam.)

2023. febr. 7. 11:21
 3/3 Molnár F. Árpád válasza:
76%

A titán-dioxid a fedés-tapadás és a tartósság terén kiemelt. Hátránya a sűrűség miatt sokszor nehezebb felhordás.


A márványpor olcsó, a tapadást és tartósságot segíti jobban. Olcsóbb a titán-dioxidnál, de gyengébb fedésű.


A mészkőpor simább felületet eredményez, olcsóbb a titán-dioxidnál és könnyebb is felhordani. Hátránya a titán-dioxidhoz képest a gyengébb takaróképesség és tartósság.


A kvarcpor kemény és szemcsés volta a kopásállóságot garantálja. Mechanikai hatásokkal szemben is ellenállóbb. Hátránya a gyengébb takaróképesség és a kevésbé hatékony fedés.

2023. febr. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!