Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne az ország...

Hogyan lehetne az ország elektromos áram ellátását megoldani csupán megújuló energiaforrásokból?

Figyelt kérdés
2023. jan. 26. 19:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Magyarorszagon sehogy, nincs sem eleg napsuteses ora sem eleg sokaig es stabilan fujo szel, a vizieromuvek kapacitasa sem eleg. Ujakat epiteni rettenetes koltseg, kornyezetrombolas es az alkalmas helyek szama is keves (nincs).
2023. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Akkumulátorok nélkül sehogy, egy új akkutechnológiával végre új utak nyílnának, de ma elektromos áramot csak nagy költségek árán tudunk raktározni, tehát addig a megújulókat meg nem tudjuk kihasználni rendesen, a fentebb (elöttem válaszoló) említett okok miatt.
2023. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
Ha belegondolsz, áram és gőzgépek előtt megoldották. Szóval lényegesen csökkenteni kellene a felhasználást, az energiaigényt, és tárolni kellene a napelemek termelte áramot.
2023. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlennek nem mondom, de jelenleg irracionálisan költséges lenne. A napszakok, de még pár felhős és napsütéses nap közti termelés különbséget még lehet tárolni akkumulátorokban. De a tél és a nyár közti különbséget nem lehet ezzel kiegyenlíteni.

A hőszivattyú jó dolog, de ugye árammal működik, télen meg megújulóból kevés az áram. Így ha ez lenne a cél, akkor nem a legjobb erre terelni mindenkit. Utóbbin sokat segítene, ha a távfűtés és a meleg víz geotermikus lenne a nagyvárosainkban, és lehetőleg a kisebb városokban is, ahogyan az ipari hőigény egy része is kielégíthető lenne ezzel. Mondjuk a mostani éves gázfelhasználás harmada kiváltható lenne ezzel.

Energiahatékonyság növelés. Legelső és legegyszerűbb, hogy ha le lennének szigetelve rendesen az épületek, akkor eleve kevesebb energia(akár áram, akár más) lenne őket hűteni-fűteni. Az energia zabáló régi hűtők, fagyasztók cseréje is segíthet, de az iparban ennél nagyobb energiahatékonyságnövelések is elérhetőek.

Viszont bárhogy bűvészkedünk, télen geotermikus fűtés ahova lehet stb. Valahogy mindenképp kellene energiát tárolnunk nyárról télre, ami nem egyszerű. Hidrogén? Talán. Majd meglátjuk. Egyelőre lehet ezen gondolkozni, kell is, de túl sok olyan dolog van, amit most is megtehetnénk, de még nem léptünk meg ahhoz, hogy leragadjunk azon, hogyan lesz 100% megújulós a rendszer.

2023. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell nyárról télre energiát tárolni, van az a napelem mennyiség, ami egy téli felhős napon is megtermeli ami kell.

Persze akkor nyáron brutális lesz a túltermelés.

Ha némelyik energiaigényes ipari tevékenységet optimálnánk ilyen idényszerű időszakos termelésre, az megoldás lehetne.

2023. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Ipari méretekben kellene elektromos energiát tárolni, erre viszont a mai napig nincs megoldás.


A nap és szél energiával az a hatalmas probléma, hogy a kínálat és a kereslet nincs összhangban. Magyarul este főznéd a vacsorát, de nem süt a nap.

2023. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Export-import segítségével: valahol mindig süt a Nap, fúj a szél...
2023. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem megoldható a kontinensek közötti távvezeték. Politikailag garantáltan működésképtelen lenne.
2023. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Kólauborkával ***** válasza:
88%

Illetve ott van a szaharában (vagy másik sivatag?) egy több milliárdos napelem beruházás….

Miután megépítették utána jöttek rá, hogy bizony az áramot nem fogják tudni oda vinni ahol felhasználják, mert drágább penne a vezeték költség mint az élettartama alatt a haszon…. Szóval sajnos nem ilyen egyszerű, hogy ide oda küldöm az áramot, az is költség, sok sok költség, veszteség…..

2023. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

A távvezetéken is van veszteség, nem is kevés. Nagyon nem mindegy hogy 50 vagy 5000 km-re vannak egymástól a termelők és a fogyasztók.

A túlméretezésről meg annyit, hogy, te beletennéd a megtakarításod olyan befektetésbe, ami 100 év múlva termel hasznot?

Ugye hogy nem, a nagy pénzemberek is pont így gondolják.

2023. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!