Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A légiakadály-jelző gömbök a...

A légiakadály-jelző gömbök a távvezetékeken honnan nyerik a kivilágításukhoz az energiát?

Figyelt kérdés
2023. febr. 14. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nincs aktív fényük, csak visszaverik a fényt.
2023. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha éjszaka is világító típusról van szó, akkor adja magát a rajta áthaladó vezeték, melyet egy kis transzformátor-gyűrűvel megcsapol.
2023. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már világos!

(Gondolom, ez esetben kell bele egy stabilizátor is, hogy ne azon múljon a fényforrás terhelése, hogy mekkora áram folyik éppen a vezetékben.)


Bevallom, eddig nem néztem, az éjszakai piros fények a gömböcökből jönnek-e vagy az oszlopon vannak-e külön elhelyezve, de amit #2 írt, azzal 1000x 1szerűbb is magában a golyóban megoldani, mint külön trafó + vezeték + lámpa, a nagyfeszültség átütési védelméről nem is szólva.

Vagy direkt van olyan, hogy a vezetéken levők nem világítanak, a világítótesteket meg az oszlopon helyezik el?


Nem tudjátok egyébként, milyen fényforrással működtek régebben, mondjuk a 70/80-as években? Vagy akkor is már voltak ennyire erős piros LED-ek? Esetleg indukciós lámpa (ez #2 tükrében még adná is magát)?

2023. febr. 15. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:
A 80-as években neonnal töltött csöveket használtak a piros jelzőfényekben. Az ilyen szimplán nemesgázzal töltött csövek sokkal kevésbé érzékenyek a szélsőséges környezeti hőmérsékletre, mint a higanygőzös típusok.
2023. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4, köszönöm az információt!

Azt esetleg nem tudod-e, ezeknek a neoncsöveknek két elektródja volt-e, vagy az indukciós lámpa elve alapján végtelenített gyűrűk voltak-e.

Ha előbbi, akkor gondolom azért rendszeresen cserélni kellett őket. Ez hogyan történt? (Mostani ilyen javításokról néztem videókat, helikopterről végzik, így egyszerűbb és biztonságosabb a nagyfesz mellett, de nem lehet túl olcsó.)

2023. márc. 12. 22:26
 6/6 A kérdező kommentje:
#2, most figyeltem meg, ezeket mindig a villámvédelmi sodronyra teszik. Azokban elvégre nem folyik áram. Akkor éjszaka nem is ezek világítanak? Pedig biztos vagyok benne, hogy valami éjszaka világít, többször láttam már. Csak inkább vonattal megyek, ezek meg csak közutaknál vannak, ahol kényszerleszállást végezhet egy gép.
2023. márc. 12. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!