Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek az AI és az AR...

Szerintetek az AI és az AR lehetővé fogja tenni, hogy sokkal könnyebben tanuljunk nyelveket?

Figyelt kérdés

AI: mesterséges intelligencia, első sorban gépi tanulásos algoritmusokra célzok itt. AR: kiterjesztett valóság, azaz a valós élet kiterjesztése a környezethez illeszkedő digitális információval.

Úgy képzelem el a közeljövőt, hogy tanulni ugyanúgy kell majd, de olyan immerzív tanulási módszerek lesznek, hogy gyakorlatilag a hétköznapi tevékenységek során is tanulhatsz majd nyelveket, nem kell vele napi 1-2 órát exkluzívan foglalkoznod vele.



2023. márc. 23. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek pont helyettesíteni fogják a nyelvtanulást, mert egyre tökéletesebb lesz a gépi fordítás.
2023. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem feltétlen igaz. Könnyebb lesz kommunikálni nyelvtudás nélkül, viszont a nyelvtudás, mint önkifejezési forma is fel fog értékelőfni szerintem. Ezek nem egymást kizáró dolgok. És azt is kétlem, hogy a jövő ne afelé haladna, hogy elhalna a nyelvtanulás. Vsz. sokkal több bi/trilinguális fiatal nő majd fel, akiknek hobbija lesz a nyelvtanulás.
2023. márc. 23. 13:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Mínusz ne
2023. márc. 23. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, annyiból igen, hogy egy AI chat bot nem fog ott hagyni, ha értelmetlen mondatokat írsz neki, és nem érti mit akarsz mondani neki, nem fogod magad idétlenül érezni, és csalódottságodban vagy gátlásaid miatt elbátortalanodni a kommunikációtól, ha nem tudod kifejezni magad tisztán. Ugyanakkor a tanulásba fektett erőfeszítéseket nem lehet megspórólni. Velem ugyanez volt amikor, bejött az internet, olyan sok idegennyelvű szöveghez fértem hozzá, hogy sokkal folyékonyabban ment a tanulás, mint az osztályban, nyelvtanároknál.
2023. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!