Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van bármilyen hivatalos...

Van bármilyen hivatalos álláspont a vírusok pozitív, vagy negatív töltöttségére vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Interneten láttam egymásnak ellentmondó oldalakat, amik valamilyen különös gyógymódot írtak le, és erre hivatkoztak.

Másik amiben gyakran látni ilyen hivatkozást, ahol pl. a levegőt tisztítanák.

Mennyi a valóság alapja ezeknek?


2010. okt. 11. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát vírusból nagyon nagyon sokféle van. Kívülről fehérje veszi őket körül (már amelyiket), a fehérjék pedig az esetek túlnyomó többségében negatív töltésűek. Szóval azt gondolom, hogy a vírus kifelé egy nagy negatív ionnak mutatja magát.
2010. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
0%

Már miért is lennének negatív töltésűek a fehérjék?

(Pláne a vírusok, akkor az immunrendszernek nem lenne nehéz dolga)

2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Már miért is lennének negatív töltésűek a fehérjék? "


Nézd, ha nem értesz hozzá az egy dolog. De ne csinálj itt úgy a - jó esetben - másodikos biológia tudásoddal, mintha te lennél a mindentudó, és én meg a hülyegyerek. Honnan tudod, hogy nem egy biológus kutatóval beszélgetsz-e éppen? Peched van, mert igen.


A fehérjék meg azért negatív töltésűek, mert ilyenek és kész. Van pár ritka kivétel, ami pozitív töltésű. Nincs rá törvényszerűség, hogy csak ilyenek lehetnek, hanem ez egy tapasztalati tény, egyszerűen a fehérjék legtöbbjében a savas oldalláncok mennyisége sokkal nagyobb, mint a lúgosaké. Ez a klasszikus fehérjebiokémia alapja, ugyanis az elektroforézis során elektromos térbe helyezve a fehérjék a pozitív pólus felé mozdulnak, és a biológa DNS-korszaka előtt (1950-es évek) kizárólag így lehetett molekuláris biológiai ismeretekhez jutni.


"(Pláne a vírusok, akkor az immunrendszernek nem lenne nehéz dolga)"


És szerinted az immunrendszer meg a saját sejtjeid miből állnak? Fehérjékből, amik szintén negatívak. Ez alapján a vírusok nem elkülöníthetőek az élőlény saját anyagától.


Szóval szerintem arcot visszavenni, tankönyvet kinyitni kellene. Nem a gimiset, hanem az egyetemit.

2010. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja a 21:12-es, a fehérjék negatív töltésűek, és ezek vannak a vírusok felszínén (néhány vírusnak még egy apoláris lipidburka is van, de ebből is "állnak ki" fehérjék).


Én is kicsit "járatosabb" vagyok a témában és nem láttam még olyan virális fehérjét, mely a gélelektroforézis során a negatív pólus felé indult volna el...

2010. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hollófernyiges ***** válasza:
Ezért szép ez a GYK, soha nem tudhatod mikor találkozol egy másik biológussal. Megnéztem neked, az influenza vírusának meg a HIV külső fehérjéi tényleg gyengén negatívak, viszont a Hepatitis C-nél meg szinte csak pozitív aminosavak vannak (a töltéssel bírók közül nyilván). Ha a vírusok egyértelműen negatívak lennének, az elég egyértelmű szelekciós nyomást jelentene a pozitív ellenanyagok irányába, ami ellennyomást generálna a vírusoknál. A fehérjék töltése meg nyilván függ a funkciójuktól, egy kationcsatorna negatív lesz, egy transzkripciós faktor meg pozitív.
2010. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek az észrevételét! :)
2010. okt. 12. 10:25
 7/7 A kérdező kommentje:

A HPV is jellemzően negatív töltésű vírusnak számít?

Illetve a herpesz is érdekelne, hogy azt is ide soroljuk e?

2010. okt. 12. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!