Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell a háromszög beírható...

Hogy kell a háromszög beírható körét megszerkeszteni?

Figyelt kérdés
Addig tiszta, hogy a szögfelezők metszéspontja a középpont, de mekkora sugárral kell meghúzni? Egy ábrán úgy láttam, hogy nem ott érinti az oldalt, ahol a szögfelező, de akkor hol?
2010. dec. 2. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A háromszög oldala a kör érintője. Az pedig merőleges a sugárra.
2010. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A középponttól az egyik oldal fele merőlegesen állítod be a körzőt,és megszerkeszted a kört.
2010. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy merőleges kell szerkeszteni az oldalra a középpontból. Ez mondjuk logikus az alapján, hogy nyílván érintő, tehát lesz egy rá merőleges sugár, csak gondoltam hátha van valami egyszerűbben szerkeszthető vonal, ami mentén dolgozhato :(
2010. dec. 2. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs egyszerűbb mód, meg kell szerkeszteni a merőlegest. De az csak 4 körzőmozdulat szerencsés esetben, úgyhogy nem kell kétségbe esni :)
2010. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából nekem ezt animálnom kell, és körzőmozdulatokat elhelyezni elég kényelmetlen számomra :(


Köszönöm a válaszokat, akkor marad a merőleges.

2010. dec. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!