Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Alumíniumot formába lehet...

Alumíniumot formába lehet önteni házilag?

Figyelt kérdés

úgytudom 700C alatt már hevül és arra gondoltam hogy akár fával megrakott tűzben is olvasztható utána pedig agyagba önteném.

ez sikerülhet?

és milyen öntőedény kell hozzá?


2010. dec. 7. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz otthon produkálni 6-7oo fokot akkor bármikor.Akár egy malteros fánglival is tudsz merni ill.önteni megfelelő formában.
2010. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
értem! akkor ugyanígy sörösdobozt is lehet? nemvok benne bisztos de ugytom az is alumíniumból van
2010. dec. 7. 18:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de könnyebb (egyben veszélyes) az ólmot önteni. Kaphatóak alacsony olvadásponú aluminium ötvözetek is tömbben.

Nézz körül a neten, én egyszer egész jó képeket, leírásokat találtam, magyarázattal.

Otthon épített kis kohóról, formáról.

CNC gép elemeket öntöttek.

Keress...

2010. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Ón már 230fokon olvad, szóval otthon a gáztűzhelyen fazékban is felolvaszthatsz pár kilónyit belőle :)

Könnyű hozzájutni.

2010. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sörösdobozt vékony fala miatt nem lehet önteni, azt hidegfolyatással gyártják. A vékony fallal az a baj (azért nem lehet megcsinálni), mert még el se kezdett folyni lefelé, már meghűl és nem folyik. Olykor éppen ezért előmelegítik a formát, és még most csak a homoköntésről beszéltem. Van kokillaöntés is, az megint más, van présöntés stb.
2010. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolt szerintem, hogy a sörösdobozt be lehet-e olvasztani, nem?
2010. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jaja!
2010. dec. 8. 04:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz!

A dolog lehet igen veszélyes is, mert pl. ha a homokforma nem kellően száraz, szinte felrobbanhat, mert hirtelen gőz keletkezik, ez igaz lehet nedves agyagra is. Az öntők nem véletlenül lábig érő marhabőr kötényben öntenek!

2010. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sima kályhában fel lehet olvasztani az alumíniumot, régen gyerekkoromban csináltam ilyet alu. 1 forintossal. Az aludobozokkal lehet, hogy nem fog menni, mert nagyon vékony a fala, és lehet, hogy elég.


Ólommal könnyebben megy, faterral csináltunk ólom öntvényeket pezázáshoz.

2011. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az alumínium oxidja csak 2050C° olvad,így mindig egy hártya van az alu olvadékon,és ez 1 kicsit nehezíti az öntést.

A sima házilagos agyag edény elég veszélyes lehet,mert ha szétrobban a hirtelen hőkülönbségtől akkor...

nem kell mondanom a fröccsenő olvadék hatását a bőrön,de nem is így csinálják.


Homokba helyezett kissé megfúrt polisztirol habbal(pozitív minta)szokták önteni,és ezt a hab formát tölti ki az alumínium,ami egy nagyméretű üreges téglában van és ebben van a homok és ebben a formakész polisztirol hab.

Valahogy így,(de én még öntöttem alut)ez veszélyes hobby.

2011. febr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!