Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha meg van adva a terület...

Ha meg van adva a terület akkor, hogy lehet kiszámolni a kerületet és fordítva?

Figyelt kérdés

pl.:Egy rombusz átlóinak hossza 6 és 8 egység. Mekkora a rombusz kerülete? Írd le a számolás

menetét! amm ez a példa. és ugye a rombusz T=e*f=48 és akkor mennyi a terület?


2011. jan. 21. 21:59
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és am léci ha van sejtésetek akkor azt is írjátok le mert matekdolgozat lesz és én ezt nem értem!:D
2011. jan. 21. 22:01
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rombusz átlói merőlegesen felezik egymást, innentől Pitagorasz-tétellel ki tudod számolni az oldalát, abból pedig a kerületét.

(e/2)^2 + (f/2)^2 = a^2

(innen behelyettesítve a = 5)

K = 4a (behelyettesítve itt 4 × 5 = 20)

2011. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Területből kerületet, vagy fordítva: sehogy.

Ha veszel egy egység oldalú négyzetet, annak a területe 1 egység, a kerülete 4 egység. Ha összenyomod 2 csúcsát, lesz belőle egy jó lapos rombusz, annak a kerülete még mindig 4 egység, a területe majdnem nulla.


A példádban az átlókat adták meg: abból persze mindent ki lehet számolni.

2011. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ooh..Köszi!:D
2011. jan. 31. 17:56
 5/5 anonim válasza:
Nekem matekórán ugyanilyen feladatot adott a tanár háziként. Én sem értettem így köszönöm a kérdezőnek és a válaszolóknak is :)
2016. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!