Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell az (egyszerű)...

Hogyan kell az (egyszerű) gyökös egyenleteket ábrázolni? Hogy kell megoldani a koordináta rendszerben?

Figyelt kérdés

Most vettük a gyökös egyenletek megoldását, levezetését, de szeretném megtudni, hogy grafikus úton, koordináta-rendszerrel, hogyan lehet megoldani? Még sosem tanultuk ezt az anyagot, ezért kérem, fokozott figyelemmel, érthetően elmagyarázni nekem, habár az ábrázolást nem tudom hogy tudnátok elmagyarázni / megmutatni. De aki szívesen segít, megadom az msn-címem: nata92 @ freemail . hu

Előre is köszönöm! :)


2011. jan. 22. 12:09
 1/3 Silber ***** válasza:

Ugyanúgy kell ábrázolni, mint bárhely más függvényt.

Vegyük a √x függvényt.

x=1-nél ennek értéke 1

x=4-nél ennek értéke 2

x=9-nél ennek értéke 3.

Szépen sorban felveszed a pontokat, majd összekötöd őket.

Itt van egy kép:

[link]

Majd ugyanebbe a koordinátrarendszerbe felrajzolod a másik függvényedet is. Ahol metszik egymást, az lesz a megoldás.

Itt az y=√x, és az y=8/x függvény ábrázolva. Látható, hogy x=4-nél mindkettőnek megoldása a 2.

[link]

2011. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél, de nem értettem meg azt a részét, hogy kell transzformálni, illetve hogy érted hogy "felrajzolod a másik függvényedet is". Milyen másik függvény?

Például van egy egyszerű példa: √x-25=0 (1 gyök alatt van az x,és a 25 is)

Itt megoldóképlettel nekem 25 jött ki, de ábrázolni nem tudnám már.

Tényleg nehéz a felfogásom, de köszönöm a segítséget!!!!!!!! :)

2011. jan. 23. 12:57
 3/3 Silber ***** válasza:

√x-25=0 A változókat egy oldara rendezem.

√x=25 Négyzetre emelem az egyenlet mindkét oldalát.

x=25^2=625


Nem tudom, hogy miért kéne ezt koordináta-rendszerben felrajzolni. Azt csinálhatnád, hogy felrajzolod a y=√x, és az y=25 függvényeket. A metszéspontnál leszármaztatod a pontot az x tengelyre (húzol egy x tengelyre merőleges vonalat a pontba), és az lesz a megoldás.

2011. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!