Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az alábbi határérték...

Mi az alábbi határérték végeredménye? lim x*lnx^3 x->0+0

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 21:03
 1/2 haggyámán ***** válasza:
Az x köb 0-hoz tsrt, ln 0-nál egy nagyon kicsivel nagyobb számnál - végtelen. Tehát nullánál egy nagyon kicsivel nagyobb számot összeszorozzuk mínusz végtelennel akkor.. bocsi, csak eddig tudtam, csak kettes lettem analízisből, de eddig biztosan jó. :)
2011. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lopitálni kell, csak már régen tanultam. Bővebben:

[link]

Szóval 0/0, vagy végtelen/végtelen alak kell. Ezért így alakítod át: lim (lnx^3)/(1/x) , mert 1/1/x az x. Deriválod külön a számlálót: (lnx^3)'=(1/x^3)*(3*x^2) és a nevezőt: (1/x)'=-(1/x^2), és a deriváltakat osztod egymással:

[(1/x^3)*(3*x^2)]/[-(1/x^2)]=[3/x]/[-(1/x^2)]=-3x és ennek veszed a határértékét.

Negatív számot szorzol plusz 0-val, akkor az eredmény:


Nulla. (Számológépen ellenőrizhető, mondjuk 0,001-et helyettesítve x helyére. De minél kisebbet írsz be, annál inkább tart 0-hoz.)


27f

2011. jan. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!