Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A, Van olyan egyenlő szárú...

A, Van olyan egyenlő szárú trapéz, amely nem tengelyesen szimmetrikus. B, Nincs olyan paralelogramma amely érintőnégyszög. C, ha egy deltoid középpontosan szimmetrikus akkor négyzet?

Figyelt kérdés
Igaz v. Hamis a közvetkező 3 állitás? Röviden indokold. Lécci!!!!
2011. márc. 21. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A hamis

B hamis - pl a négyzet az olyan.

C hamis - pl rombusz

2011. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A - Hamis (Ha a szárak egyenlőek nyilván a szögük is azonos. Csak szimmetrikus lehet)


B - Hamis ( A rombusz is paralelogramma, és mégis érintőnégyszög)


C - Hamis A rombuszra is igaz, pedig az nem négyzet)


maci

2011. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az A igaz, mert a egy általános paralelogramma ilyen.
2011. márc. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egyenlő szárú paralelogramma nem általános paralelogramma. És közülük az összes szimmetrikus tengelyesen, de olyan is van, ami középpontosan is szimmetrikus (négyzet) :P


maci

2011. márc. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek 00:04-essel egy általános paralelogramma(ami nem rombusz), nem tengelyesen szimmetrikus, csak középpontosan, viszont trapéz is, és egyenlő szárú is (Hiszen minden paralelogramma egyenlőszárú trapéz).
2011. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet ezzel! Én úgy tudom az egyenlő szárú trapéz definíciója, hogy az alapon lévő szögek EGYENLŐEK. Ez pedig nem igaz a paralelogrammákra.


maci

2011. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A parallelogramma (vagy paralelogramma) olyan négyszög, amelynek két-két szemközti oldala párhuzamos. A paralelogramma középpontosan tükrös trapéz. A középpontos szimmetria miatt két-két szemközti oldalának a hossza egyenlő, szemközti szögei váltószögek, egyenlők.


Wikiről van, de elég jól le van írva.

A par. is egyenlő szárú, mert hát az. És ugyanakkor minden par. trapéz, mert van párhuzamos oldalpárja.

És a par. nem minden esetben tengelyesen szimmetrikus.


Első voltam amúgy

[ bár én is hamisat írtam :D de sztem az igaz]

2011. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor keress rá az egyenlő szárú trapézra...


ez is a wikiről van:


"Az egyenlőszárú trapéz esetében az alapon fekvő szögek egyenlőek"


vagy egy másik:


[link]

"Az egyenlő szárú trapéz. Azt a trapézt hívjuk így, amelynek az alapjain fekvő szögek ugyanolyan nagyságúak."


Sorolhatnám de azt hiszem ez elég...


Ragozhatjuk bármeddig, a paralelogramma nem ilyen.


maci

2011. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Már megbocsássál..... Egy verseny azért van, hogy magad oldd meg a feladatait, és nem azért, hogy úgy nyerj, hogy nem is te jöttél rá a megoldásra. Úgyhogy léccives......
2011. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!