Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jogosan mondja a szomszéd,...

Jogosan mondja a szomszéd, hogy kapcsoljam ki a tv-t ha vihar van? Mi köze lehet hozzá?

Figyelt kérdés
Üdv. Tavaly egy hatalmas vihar tombolt, amikoris ment a televízióban a kedvenc sorozatom és ki nem hagyhattam. Megnéztem. Az ablak bukón volt, hogy az esső ne essen be amikor a szembeszomszéd átkiabál, hogy "kapcsolja ki azt az Istenverte k*rva tévéjét b*sszameg"! Persze úgytettem mint aki meg sem hallja, de vajon miért mondhatta ezt? A házban van ilyet autómata ami villámcsapás esetén még időben áramtalanít mindent! Akkor?
2009. márc. 17. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Valóban igaza volt, bár szofisztikáltabban is megfogalmazhatta volna a kérést.

mi is azonnal kikapcsolunk minden elektronikai eszközt, ha vihar van. de nem elég simán kikapcsolni, a konnektorból is ki kell húzni. én ezt nem bíznám az automatára.

2009. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hozzánk, már csapott be villám amikor ment a sz.gép és az autómata szépen lekapcsolta az áramot! A gépnek nem lett semmi baja.
2009. márc. 17. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencséd volt. A villámlás energiája olyan nagy, hogy átugorhatja a kapcsoló által létrehozott pár miliméteres távolságot.

Előfordult már az is, hogy emeletes házban a villámhárító levezette a villámot, és a villámhárító közelében lévő tv-készülék úgy ment tönkre, hogy köztük volt egy fal.

2009. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a kikapcsolás: a villám simán átugorja azt a kis rést. Az antennát IS ki kell húzni (ha tetőantenna) és a 200V-os csatlakozót is. MINDEN készülékből. A telefonból a telefonzsinórt is.

Persze nem kötelező, hogy minden viharban villám csapjon be a közelbe.

2009. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolánkban egyszer az internet kábelén futott végig a villám, és tette tönkre a gépeket, így azt sem kell elfelejteni ilyenkor.

A szomszédnak viszont nem volt jogos a stílusa, mert a bedugott tv nem vonzza a villámokat, így neki nincs kára belőle, legfeljebb csak neked.

2009. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
86%
Én soha semmit nem kapcsoltam ki amikor vihar volt. Ment a TV, számítógép, stb. és mégse lett semmi.
2009. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédod egy idiota!:D Én is hallottam, hogy ki kell kapcsolni a tv-t. Nagyon nagy vihar esetén mi is kiszoktuk, bár nálunk nincs automata.
2009. márc. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nem kapcsolok ki semmit.Van biztosításom a házon,a biztosító meg fizet,mint a katonatiszt.
2009. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!