Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mindennapi életben vagy a...

A mindennapi életben vagy a természetben mi végez egyenletes körmozgást? Legalább 3 dolog kéne nekem csak az óra jutott eszembe de az sem tökéletes

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A Föld nagy vonalakban körmozgást végez (kicsit ellipszis, de nem nagyon). A Földön álló minden test is körmozgást végez a Föld középpontjához képest. Aztán nem tudom mennyire kell egyenletesnek lennie, de kb minden, ami forog az általában hosszabb-rövidebb ideig egyenletesen teszi azt, például a szélmalmok/szélerőművek, generátortengelyek, valamelyik baktériumnak az ostorának a hajtócucca, meg még ezer egyéb dolog.
2011. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A föld forgása elég egyenletes, ugyanígy a körülötte keringő hold..
2011. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

" (kicsit ellipszis, de nem nagyon)."

gondolom akkor a Nap körüli keringését értetted, ami nem egyenletes mivel ha közelebb van hozzá akkor gyorsabban mozog, ha távolabb akkor lassabban.

2011. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A Föld és a Nap is a saját tengelye körül egyenletes körmzgást végez.
2011. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem tudom lehet-e egyenletesnek nevezni, mert sokszor megváltozott már egy nap hossza, legutóbb márciusban 1,6 microsec-mal
2011. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha a természetben keresnél példát akkor a napraforgót ne hagyd ki.
2011. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

1 A farkam ha kanos vagyok

2 A hónap végéna szemem, ha meglátom a csekkeket

3 Este az asszony szeme ha beállítok részegen.

2011. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

ez jó...


táncolóegér???

2011. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
pl vannak ilyen szárnyas magvak, amik lehullanak (azt hiszem juharfa magvai) és pörög ezerrel,
2011. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

atommag körül elektronok

csak tipp nem biztos

2011. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!