Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért ráz a fázisvezeték, ha...

Miért ráz a fázisvezeték, ha csak azt az egy szál vezetéket fognám?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az áram áthalad a testeden. Általában. Ugyanis -ha- érintkezel a földdel - közvetlenül, vagy valamilyen nem szigetelő anyagon keresztül-, akkor rajtad keresztül a földbe " megy" az áram... Ha például gumitalpú cipőben fognád meg a vezetéket, nem rázni meg. Elvileg. De azért ne próbáld ki.
2011. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

AZ elsőt kibővíteném, mikor megfogod a fázist első ránézésre nincs zárt áramkör. DE rajtad, a földön, és a földelésen keresztül az áramkör ugyanúgy záródik, vagyis áram fog folyni.

A hatás nem összehasonlítható azzal, mint mikor egyik kezedben a nulla, másikban a fázis, az tuti halál.


Ahogy az első is utalt rá nincs más dolgod, mint közéd és a föld közé valami jó szigetelőt iktatni, és máris drasztikusan csökken az áthaladó áram. Pl. Fa padló, gumitalpú cipő, szőnyeg, fa létra... ezek mind jó szigetelők.Már egy egyszerű műanyag padló(~2mm) is mezítláb csökkenti annyira az áramütést hogy azonnal el tudd engedni.

WARNING KI ne próbáld, minden ember másként reagál az áramütésre, + tetemes számban halnak bele az emberek, hogy áramütés után nem fordulnak azonnal orvoshoz vérhígítóért.


Ui.: Ha nem lenne földelve a vill. hálózat, akkor nem rázna, de ezt csak olyan helyen alkalmazzák, ahol az üzemi körülmények igénylik, ilyenkor a csillagpontot nem földelik, és leválasztó transzformátort kell alkalmazni.

2011. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bromkrezol ***** válasza:
A padlásszobában szereltem fel az új lámpát, a keresztgerendán ültem, lógattam a levegőben a lábamat. Véletlenül fogtam meg a fázist, csak nagyon gyengén bizsergetett. A nulla szerencsére máshol volt :) Ha vágyat érzel a fázis megkeresésére, javaslom a fázisceruzát.
2011. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert a néveleges 230 V potenciálkülönbség a föld, és a fázisvezeték között van. Így ha a földdel érintkezel egy nem szigetelő anyagon keresztül, akkor nagy esély van rá, hogy zárod az áramkört(jobb esetben, ha van, ilyenkor leold a FI-relé, mielőtt kinyiffannál)
2011. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!