Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom kiszámolni Soros...

Hogyan tudom kiszámolni Soros illetve párhuzamos kapcsolásnál az ellenállást?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Húúúúúha, ezt pedig 8-ban tanultam, de még rémleni sem rémlik :D Utánanéztem, hátha ez segíthet neked:


[link]

2011. aug. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam :O Nem tudnád kicsit érthetőbben elmagyarázni ?
2011. aug. 25. 06:52
 3/7 anonim ***** válasza:

De, megpróbálhatom, de bocsi ha nem jó :)


A soros kapcsolás eredő ellenállása az összes ellenállás összege, szóval számold ki külön R1-et, R2-t, stb... és add őket össze (Rsoros= R1 + R2 + stb...)


Ahogy a másikat kiokoskodtam, az ellenállás nem más, mint a vezetés reciproka. Ezért az ellenállás helyett a vezetés kiszámolását kell használni, majd a reciprokára váltani. Szóval eredetileg a vezetés párhuzamos kapcsolás esetén:

R1 + R2 + stb...

Ennek a reciproka, azaz az Rpárhuzamos így néz ki:

[link]


Persze ha nem jó, javítson ki más valaki, de én ezt vettem ki a wikipédiából ;)

2011. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 twinky ***** válasza:

Parhuzamosnal:

(R1*R2*R3...Rn)/(R1+R2+R3+...Rn)


Egyszer regen igy tanitottak.

2011. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!



Soros kapcsolásnál az eredő ellenállás az ellenállások összege. Párhuzamosnál a replusz műveletet kell végrehajtani, ahogy már az előttem szóló is leírta: az ellenállások szorzata osztva az ellenállások összegével.


de ez a képlet is jó: 1/Re (eredő) = 1/R1 + 1/R2 .... + 1/Rn


Azonos értékűek esetén csak annyival kell osztani, ahány darab van, tehát pl. 5 db 100 Ohmos ellenállás eredeője: 100/5=20 Ohm.

2011. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

soros: r1+r2+r3...Re

párhuzamos: r1xr2xr3...Re/r1+r2+r3...Re

2011. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!