Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történne, ha egy másik...

Mi történne, ha egy másik univerzumból, egy foton jutna a miénkbe? Ja, és ha a foton az elektromágneses erő közvetítő részecskéje, akkor képes elektromágneses munkát végezni? Pl. : Kémiai változást előidézni?

Figyelt kérdés
Az első kérdésben arra gondolok, hogy amint átkerül ebbe a világba egy foton, nem lassulna le c*-re, hanem c-vel folytatná az útját. Elképzelésem szerint, ez Cserenkov-effektust eredményezne.
2011. szept. 9. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedre nem tudom a választ. Egyelőre kevés tapasztalat van olyan párhuzamos univerzumokkal, ahol a vákuumbeli fénysebesség nagyobb, mint nálunk.

A második kérdésre viszont egyszerű a válasz: igen, egyetlen foton is képes változást előidézni. Ha jól emlékszem, a szemben található pálcikák is képesek egyetlen fotonra reagálni. De ami biztos: a magfizikai méréseknél használt detektorok egy része akár egyenkénti fotonszámlálásra is alkalmas, mert olyan összeállításúak, hogy egy foton is képes jelet kelteni bennük.

2011. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha azt vesszük, minden kémiai változásért és a hőért is az elektromágneses kölcsönhatás a felelős, márpedig ennek az erőnek a foton a közvetítője, akkor fotonokkal, vagy elektromágneses térrel tudnánk befolyásolni a kémiai reakciókat?

Amúgy a c*-vel az akartam jelölni, mint pl.: a levegőben terjedő fény sebessége. Tehát anyagi közegben. A c viszont a vákuumbeli.

2011. szept. 9. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már a fotoszintézisről? :)


Fotonok energiáját használja fel kémiai reakcióra. De ott a napelem: a fotonok energiájából állít elő elektromos energiát.

2011. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket ismerem. :)

De akkor bármilyen kémiai reakciót be lehet indítani, ha fotonokkal adjuk az aktiválási energiát?

2011. szept. 9. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem bármilyet. Csak akkor indul be a reakció, ha megfelelő mértékű energiát közölsz a fotonok által.
2011. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Jelenlegi "hivatalos" fizikai tudományos álláspont szerint 1 Univerzum létezik ez 3 tér és 1 idő dimenzióból áll.

A több (illetve párhuzamos) univerzumok létezése nincs bizonyítva,azok csak elméleti teóriákban,és a sci-fi filmekben léteznek.

Így a kérdésedre nem adható eleve jó válasz.

2011. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

... Gratulálok, most elmagyaráztad nekünk, amit mindenki tud, vagyis hogy senki nem tud semmit, legalábbis biztosra nem. Ha nem okoskodnál észrevetted volna, direkt úgy tettem fel a kérdést: Mi történne, ha...

Egy percig sem állítottam, hogy van egy másik univerzum és nem is arra voltam kíváncsi, hogy van-e.

Legközelebb olvasd el a kérdést még egyszer, mielőtt teljesen más dologba ütnéd bele az orrodat...

Azzal hogy ezt írtad, különben sem cáfoltad meg más világok létezését, mert a tudomány jelenleg is tele van olyan elméletekkel, amelyeknek csak a kis részét tudták a gyakorlatban bebizonyítani. Tehát nem lehet bebizonyítani hogy létezik egy másik univerzum, de ebből az következik, hogy az ellenkezőjét sem.

De amúgy sem ez volt a kérdésem.

2011. szept. 10. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!