Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell kiszámítani egy...

Hogyan kell kiszámítani egy tetraéder magasságát, ha a tetraéder nem szabályos?

Figyelt kérdés
Emelett valaki leírná a tetraéder magasságának a tulajdonságait? Szükségem lenne egy feladathoz ezekre, de még nem tanultuk, neten pedig csak a szabályos tetraéderekről találtam dolgokat.
2011. okt. 30. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A tetraédernek hívjuk a 4 darab, egyenlő oldalú háromszög által határolt szabályos testet. A négy, nem szabályos háromszög által határolt test neve háromszög alapú gúla.

A kérdéseire a választ a gúláknál keresd. Ha kérdésed lenne még, írjál nyugodtan, megbeszéljük.


DeeDee

*******

2011. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves DeeDee!


A válaszoddal alaposan megkevertél. Esetleg tudsz linkelni egy oldalt, ahol ábrázolva vannak, amiket írtál?


Ezen kívül megnéztem a gúláknál a magasságot, de ott sem találtam meg, hogyan kell kiszámolni. A Térfogatból kitudnám fejezni, de nekem úgy lenne a legjobb, ha az oldalak függvényben lenne meg a képlet.


Várom a válaszod, és előre köszönöm a segítséget.

2011. okt. 30. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem volt szándékom megzavarni, csak tisztázni szerettem volna fogalmakat.

Ha jól értem a kérésedet, akkor az lenne a feladat, hogy egy általános háromszögekkel határolt gúlának hogy lehet meghatározni az egy-egy lapjához tartozó magasságát, ha csak a 6 él ismert.

Ez egy kissé macerásabb, mint egy tetraéder esetén, de nem lehetetlen. Még dolgozom egy megoldáson, majd jelentkezem. Addig te is törhetnéd a fejedet. :-)


DeeDee

*******

2011. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Gondolkozok a feladaton én is, de tudnál linkelni 1 képet a tetraéderről, az általad írt definíció alapján? Ha képen látnám, akkor megérteném, és nem lennék megkeverve.
2011. nov. 1. 08:38
 5/7 A kérdező kommentje:
egyébként a feladat tetraéderről szól, vagyis annak a magasságáról. Azért kellene a kép, hogy akkor pontosan tudjam hogy mi az a tetraéder, és hogy hogyan lehet lerajzolni. Azért nem tudom ezt, mert még nem tanultuk:/
2011. nov. 1. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt:

[link]

Ha beírod a Google-ba a 'tetraéder' szót, találsz még néhány érdekes helyet.

Az első linken található oldalon megtalálod a tetraéder hálóját, nagyon könnyű megszerkeszteni, és ha az élek mentén összehajtod, máris a kezedben van egy tetraéder.

Lehet tanulmányozni. :-)

A magassága egyébként valamelyik csúcsból a szemközti oldallapra bocsájtott merőleges szakasz hossza. Kiszámítása a szabályos háromszögek miatt egyszerű feladat. Remélem, a szabályos háromszöget már tanultátok.


DeeDee

**********

2011. nov. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen tanultuk. Szóval akkor ez és csak ez a tetraéder? Mert ha beütöd a wikipédiába hogy gúla, ott is van szó róla.

A tetraéder az akkor szabályos, hogyha 4 ugyanolyan szabályos háromszögből áll? És akkor szabálytalan, hogyha az alap egy szabályos háromszög, és az oldallapok egyenlőszárú háromszögek? A ha általános háromszög az alap, akkor már nem tetraéder ugye? És ha jól sejtem, a magasság talpontja az annak a háromszögnek a súlypontja, amelyikre merőleges? Ha így van, akkor mindent értek. Köszönöm az eddigi válaszaid, de kérlek, et utoljára válaszold meg nekem, és akkor mindent érteni fogok! : )

2011. nov. 2. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!