Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet házilag elkészíte...

Hogyan lehet házilag elkészíteni ezeket (tűzálló ruha/bevonat, és gázmaszk)?

Figyelt kérdés

Ha valamelyiket tudod, írd meg pls.

Köszi szépen előre is :)


2011. dec. 22. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát gázmaszkot sehogy azt biztosan tudom, mert kellene aktív szén szűrő, meg méretre vágott alkatrészek, szóval jobban jársz ha veszel.
2011. dec. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szereztem 2 gázmaszkot, de sajna nemtudom mikoriak.

Van szavatossága a szűrőnek? ha igen kb mennyi idő? hol lehet venni szűrőt? Veszprém közelében eseteg, ha tudna valaki...

2011. dec. 25. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha vákuumcsomagolásban van, akkor nem hiszem hogy lehet baja, de ha felbontott, akkor érdemesebb újat venni. Nem tudom milyen fajta maszkod van, de először mindig csak tedd az arcodhoz, hogy kapsz-e benne levegőt.
2011. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már felpróbáltam, szűrővel együtt, és rendesen kapni benne levegőt, friss tiszta semmi szag/illat-a nincs és be se szűrődik (konyhában tesztelve) pontos típusát nem tudom sajnos, szimatszatyorban volt tárolva, nem vákumcsomagolásban, használatlan.
2011. dec. 25. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
A gázmaszkok közül a zöld honvédségi a legszerényebb. Sok vegyületnél max félóráig ér valamit. Festőmaszkoknál kicsit jobb a helyzet, de ide is kellenek a gyári adatok, ha életben akarsz maradni. Tűznél a levegő hőmérséklete olyan mértékben megemelkedik, hogy felégeti a tüdő belső felületét. A tűzoltók nem véletlenül használnak palackos légzőkészüléket.
2011. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!