Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tudom elérni az összes...

Hol tudom elérni az összes érvényes törvényt, jogszabályt, stb?

Figyelt kérdés
A Magyar Közlönyön nem találom mindet. Honnan kéne tudnia egy átlag embernek arról, mi az amit megtehet, mi az amit nem? Iskolában nem oktatják.
2012. jan. 13. 01:07
 1/4 anonim válasza:
88%
magyarorszag.hu
2012. jan. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen felesleges küzdened ezért. Mire megtalálod, és el kezded olvasni, addigra már 230-at megváltoztattak és másik 230 új törvényt hoztak, valamint harmadik 230-at eltöröltek.

Visszamenőleg.

Ez kb olyan, mint 46 nyarán a pengő volt. 10 percenként változott az értéke, lefelé. Nos, a törvények Magyarországon ilyenné váltak. Értéktelenek, mert van, ami érvényes egyesekre, de nem érvényes másokra (a legutolsó pl. az "álamfö" plagizálása, rá nem érvényes a törvény, mint tudjuk). Vagy, ha tavaly januárban egyszer kézenállva mentél a suliba, lehet, hogy tegnap csináltak egy törvényt, ami szerint azonnal börtönbe kell zárni, aki tavaly januárban kézenállva ment a suliba, és igen, visszamenőlegesen érvényes.

Szóval, ne fáraszd magad a törvények megismerésével, amig ezek a nyakunkon ülnek, nem érdemes.

2012. jan. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van magyarorszag.hu [link]


a második válaszoló meg elmebeteg vagy legalábbis gyökér

2012. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyar Közlöny honlapján elméletileg fennt van az összes, úgy tudom digitalizálták a régieket is.


Egyébként kapni jogtárat DVD-n, kb. százezer Ft., szépen időrendben, módosításokkal, hatályosság szerint benne vannak a jogszabályok.

2012. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!