Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem támogatják a tudományokat rendesen? Miért ennyire beszűkült tudatúak az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre hogy az emberek itt rendkívül konzervatívak és egyáltalán nem nyitottak a tudományok felé.Olyanokat mondanak hogy "olyan sosem lesz" , "Minek olyan" "tiszta hülyeség" , "erre nincs megoldás".És csodálkoznak hogy sok magyar kutató elköltözik másik országba egy olyanba ahol értékelik az emberek a tudását , és támogatják minden lehetséges eszközzel.Sok amerikai ismerősöm van , szokták mondani hogy az állam dollár milliókat-milliárdokat áldoz a tudománynak.De említhetném Angliát is és Németországot is ők is hajlandóak áldozni a tudomány oltárán.


Aki szerint meg elég fejlett a technológiája az emberiségnek annak orvosi segítségre van szüksége.Rengeteg dolgodra nincsen megoldás még ugyanúgy a természettudományban és az orvostudományban.Ideje lenne végre beásni magunkat a kvantum technológiába és elferdíteni a fizika törvényeit.



2012. febr. 6. 11:30
1 2 3
 21/26 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Az a baj hogy az országunk úszik az államadósságban.Lassan még Románia is jobban fog állni fejlődésben mint Magyarország.Ezért mennek ki emberek inkább külföldre boldogulni.És ezért nem fog még nagyon sokáig a tudomány se fejlődni.

2012. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
86%os: mit kutatsz, és az elmúlt héten hány órát tudtál vele foglalkozni. Én matekosokat/számtekeseket ismerek és elég lesúlytó dolgok vannak, csak azért kérdezem.
2012. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Kutatóintézetben kutatok, és a teljes munkaidőmet a kutatás teszi ki, kivéve ha valami adminsztrációs feladat van, amit el kell intézni. De ez is a kutatáshoz kapcsolódik, pl most pályázatot írunk, mert leadási határidő lesz.
2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egyszerűen azért, mert barmok ülnek a parlamentben, barmok irányítanak, lebutítva, kihasználva a népet. Magyarországon a tudományok és kutatások soha nem voltak támogatva, ezt csak említem, dehogy valaki félreértésben legyen. Hiába mondjuk, hogy magyar feltaláló volt ez, meg az, a többségük nem itt szabadalmaztatta, és nem itt vette hasznát.

Egyszerűen olyan emberek irányítanak, akik nem képesek még a saját hibáikból sem tanulni.

Szomorú, de igaz tény, hogy mindez természetesen a tudományok életidegenné tételében jelentős tényező.

Sokak sajnálatos módon nem tudják a tudományok hasznosságát felmérni, illetve azt, hogy azok az emberiség szolgálatára lehetnének, de ez nem is csoda.

Gondoljunk csak bele, látunk-e mintapéldát? Hát nem. Érzékeljük -e napjainkban, hogy a tudományok hasznunkra válltak. A válasz nem.

Az emberek manapság csak azt tudják bevenni a fantáziájukba, amit a tévében látnak, tehát a média nyomja a hülyeséget az emberekbe.

Ezáltal már nem azt mondhatjuk, hogy valakinek pl. 0 a fizika tudása. Ez már nem igaz, lejárt történet. Ez a szint már negatív.

De ez már gyerekkorban kezdődik, amikoris már a mesék is olyanok, hogy ellentmondanak a természetben.


Innentől kezdve teljesen világos, és érthető hogy negatív tudásszint birtoklásával képtelenség felfogni a tudományok hasznosságát.


Magyarul itt már nem arról szól a történet, hogy termeljünk villamos áramot széntüzeléssel - így ezzel saját magunkat pusztítva (gondoljunk a szmogtól kezdve az üvegházhatásig), mint nálunk kb. jó 30%-ban, hanem arról, hogy pl. a füstből vonjuk ki a káros anyagokat, amelyeket ismét felhasználunk, és újból energiát nyerhetünk ki belőle.


Na ehhez kellenek kutatások.


Könnyen belátható, ugye nem mindegy, mennyit fizetünk a villanyért. Jó technológiával mondjuk megötödölnénk a villanyszámlát, ez már nem hangzik rosszul.


Vagy hogy egy másik példát említsek, mindenki szeret autóval járni nemigaz?


Nem kell feltétlen letérni a benzinről!


Inkább készítsünk olyan autókat, hogy 1 liter benzinnel el tudjunk menni mondjuk 8000 km-tert, vagy akár még többet.

Belátható, hogy így valóban csökkenne a költség, hosszútávon pedig egyenesen megtérül.


Ehhez persze megint csak kutatómunkára, egy jó technológia kidolgozására van szükség.


Vagy egy másik példával is élve, mivel az autópályaépítés szóba került:

Akkor nézzük meg, hogy milyen autópályáink vannak: Hát olyan, hogy kilopták belőle az anyagot, feltöredezik az egész, aztán szart sem ér.

Márpedig ilyen autópályára nincs szükségünk!


Viszont célszerű lenne kidolgozni egy olyan eljárást, amellyel olcsóbban, de jó minőségben tudnánk utat építeni.


Ehhez ismét kutatómunka kéne.


Könnyen belátható tehát, ha nem csak rövidtávra terveznénk, akkor egy kis jó befektetéssel hasznos, megtérülő beruházásokat lehetne tenni.


Persze ehhez képtelenek vagyunk. A politikusok 90%-a nem ért semmihez, nem csinál semmit, legfeljebb alszik a padban (vagy be sem megy), mint az a parlamenti közvetítésekben is látható.


Ezek után mit várunk? Nem érdemes semmit várni, úgysem lesz semmi.

2012. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
jajó úgy értettem az első hsz-edből hogy egyetemen kutatsz.
2012. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az MTA intézetében kutatok, de egyetemen is kutattam. Ott az oktatási feladatok mellett, ami elvitt némi időt, elég sok időm jutott kutatni. De az is igaz, hogy minél előrébb jut az ember, annál több idejét viszi el az oktatás és a papírmunka, így a tapasztalt kutatók valójában kiesnek a kutatásból, ami nagyon rossz.
2012. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!