Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Brown gázból (HHO, azaz...

A Brown gázból (HHO, azaz 2rész hidrogén és 1rész oxigén) kilehet vonni valahogyan az oxigént, hogy folyékony hidrogént kapjunk?

Figyelt kérdés
Lényegében az érdekelne, hogy otthon házilag valahogyan kivitelezhető az a dolog, hogy a vízből kinyert 2rész hidrogén és 1rész oxigénből kivonjuk az oxigént és csak folyékony tiszta hidrogént kapjunk? Ha valaki tud pontos választ, akkor legyen szíves írjon!

2012. febr. 12. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Otthoni módszerekkel nem. Eleve attól, ha sikerül elválasztanod a két gázt, nem lesz folyékony a hidrogéned. Vízbontáskor egyébként, ha messze vannak az elektódák, akkor fel tudod fogni külön a két gázt, de hacsak nem vákuumban csinálod, akkor keveredve lesznek a levegővel.
2012. febr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden gáznak van cseppfolyósodási pontja. A szerveseknek jellemzően nyomásnövekedés egy bizonyos ponton túl.A szervetleneknek meg hőmérséklet. Nem hallottál erről?A hidrogént 20K fokon lehet cseppfolyósan tárolni
2012. febr. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"de hacsak nem vákuumban csinálod, akkor keveredve lesznek a levegővel."


Nem kell hozzá vákuum, a felfogó edényt meg kell tölteni vízzel, és úgy kell rátenni az elektródára, és a keletkező hidrogén majd szépen kiszorítja a vizet.

2012. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem jól fogalmaztam!! Ez most úgy tűnik, hogy ha sikerülne szétválasztanom a hidrogént az oxigéntől, akkor maga a hidrogén már folyékon halmazállapotú lesz, pedig nem...Ezt értem! Szóval egyszerűsítve az volna a kérdés, hogy csak tiszta hidrogént szeretnék nyerni, és ennek a megoldására szeretnék rájönni!! Gondolom a már szétválasztott hidrogén és oxigénből kellene valahogyan az oxigént elvonni, de hogyan?
2012. febr. 12. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Többen is elmagyarázták már, hogy nem kell engedni őket összekeveredni, és akkor nincs gond a szétválasztással.
2012. febr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólóval mellékelnék egy képet egy ilyen készülékről. A katódon (negatív póluson) fejlődik a hidrogén.

A készüléket Hoffmann-ról nevezték el. Színültig töltve tiszta (enyhén kénsavval* megsavanyított) vízzel a fenti csapokat elzárva és egyenáramot vezetve a készülékbe a hidrogén és az oxigén fejlődése térben elkülönülten történik. A rajz egy adott idő eltelte utáni állapotot mutat, ahol a katódon 2-szer annyi térfogatú hidrogén fejlődött mint az anódon oxigén.

De ez a bontási egyenletből érthető:

2 H2O = 2 H2 + O2


*mivel a tiszta víz vezetőképessége igen nagy, kénsavval azért kell megsavanyítani, hogy vezesse az áramot. Csak ennyi a szerepe itt.

2012. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a link a képről:


[link]

2012. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!