Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kinek volt régen melegítésre...

Kinek volt régen melegítésre színt változtató matchboxa?

Figyelt kérdés

Ki emlékszik még gyerekkorából a melegítés hatására fehérről pirosra színt változtató matchbox játékautókra?


Mi lehet a rajtalevő festék neve, és hogy lehetne beszerezni?


Kihűléskor visszaváltozott a színe fehérre, és csak néhány fokot kellett melegíteni pl kézbefogva is már színt váltott.


2012. febr. 15. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de még ma is lehet ilyent kapni, ugyanis én ilyent vettem a kis unokaöcsémnek. Ezen kívül létezik olyan bögre, ami alapból fehér, de ha bele töltöd a forró italt, pirosra változik és vicces módon, ha megfogod ott kezd kifehéredni, ahol ráteszed a kezed :-))) Tehát ott maradnak az újlenyomatok. Ez utóbbit szublimációs eljárással készítik, esetleg keress rá erre a szóra, hátha találsz valamit. Maga a szublimáció valami fólia szerű réteget visz fel magas hőfokon a tárgyra, gondolom a matchboxok is így készülnek.
2012. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!