Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van-e valami alapja? A tv2-n...

Van-e valami alapja? A tv2-n fut a "Gyilkos számok" című sorozat, amelyben a főhős matematikai képletek segítségével jut közelebb az esetek megoldásaihoz.

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék, hogy ezek a képletek és elméletek mennyire légbőlkapottak vagy esetleg tényleg működhetnének esetleg a való életben is!
2009. jún. 23. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben nézegettem a sorozatot. A képletek és elméletek valósak, ezzel általában nem kamuznak. Mindazonáltal nem hiszem, hogy valóban alkalmazhatók lennének a való életben, hisz míg egy ember cselekedeteit szinte végtelen számú változó befolyásolja (ittál-e kávét reggel, fúj-e a szél, milyen kedved van stb), addig egy adott képletben (még ha használható is lenne az emberi cselekedetek tökéletes modellezésére) csak véges számú változót tudunk használni ill. nem tudjuk, hogy mely változók hatnak az adott emberre (és azt sem, hogy a képletre hogy hatnak).

[Persze lényegében a gazdaságtan is az embert próbálja elemezni, de azzal is csak valószínűsítenek. Ami vagy bejön, vagy nem]

2009. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez csak egy hollywoodi hatásvadász dolog.

Egyébként, nekem tetszik a sorozat, de nem veszem komolyan.

2009. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 RhisiartK válasza:

Van valóságalapja: [link]


2 perc google keresés után meg lehet találni pl. az első réészben alkalmazott képletet, amikor egy sorozatgyilkos lakóhelyét kell meghatározni. Az a képlet pl. létezik és alkalmazzák a kriminológiában. Még csak most kezdtem figyelni matekos szemszögből de biztos máshol is megvan a valóságalapja a dolognak.

[link]

2012. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 RhisiartK válasza:
A matematikai háttér leírása: [link]
2012. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ez nagyon jó!:)
2012. júl. 13. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!