Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretnék egy olyan ruhát...

Szeretnék egy olyan ruhát létrehozni, amit belül műanyag csövecskék szőnek át, és egy kis rendszer meleg vizet keringtet bennük. Értelemszerűen téli használatra. Megvalósítható?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, megvalósítható. A fő gond a víz melegen tartásához és a keringetéshez szükséges energia tárolása lesz, de nem lehetetlen. :)
2012. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges, bár szörnyen macerás.

Viszont kereslet nem lenne rá, az emberek fele annyi pénzért tudnának venni olyan kabátot, ami sokkal jobban melegít. A mai hiper-szuper anyagokkal semmi sem veheti fel a versenyt, csak úgy méghiperebb-mégszuperebb anyagok.

2012. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elektromos rendszerben gondolkozz, valószínűleg egyszerűbb összehozni. És szerelj bele valami kinetikus energiát árammá alakító cuccot.
2012. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Szerintem elektromos rendszerben gondolkozz,"


Naná, hogy abban gondolkozom. Miért szerinted mire gondoltam?


"valószínűleg egyszerűbb összehozni."


Minél egyszerűbb? :D


Az az elképzelésem, hogy a csövek átszövik a ruhát és van egy tasak, amiben a víz van és egy másik, amiben egy kis fűtő- és keringtető rendszer van (propeller, valamilyen izzószál). Így a kabát nem kéne, hogy vastag legyen. Lehetne akár egy vékonyabb pulcsi is, nem?


Nem tömeggyártásra gondoltam, csak magamnak.

2012. jún. 13. 15:16
 5/12 anonim válasza:
100%

Szerintemtem valahogy elektromos fűtőszálakkal kellene megoldanod, amilyeneket autóülésekbe is raknak.

Sokkal egyszerűbb és kevesebb energiát is fogyaszt.

2012. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem jött át neked mit értek elektromos megoldás alatt, az 5-ös viszont nagyjából leírta mire gondolok, vannak elektromos fűtőszálak, ezekkel a vízvezető csöveknél ezerszer egyszerűbben megoldhatod a fűtést.
2012. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Viszont ahogy én tudom, létezik ilyen "önmelegítő pulcsi" (elektromos fűtőszálakkal), bár nem tömegtermelésben, hanem csak prototípus, ahogy mondjuk a "lárhatatlanná tévő köpeny" is. Valahol olvastam róla még régebben, azt hiszem, amerikai fejlesztés.
2012. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A láthatatlanná tevő köpenyről annyit tudok, hogy japánok hülyéskedtek azzal, hogy photoshoppal csináltak ilyen képeket. Valódi láthatatlanságot úgy tudom, úgy értek el amerikai tudósok, hogy metaanyagokat használtak, amik elgörbítik a fény útját. De csak egy bizonyos színű tartományban.



Hol lehet ilyen fűtőszálakat beszerezni?

2012. jún. 13. 18:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Kocsik, hátsó szélvédőiből!:D
2012. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hol lehet ilyen fűtőszálakat beszerezni?"

Elektronikai alkatrészboltok némelyikében méterre árulják. Csak tudnod kell, milyen fajlagos ellenállású kell neked, szóval először olvass utána valahol.

2012. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!