Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a hűtőszekrény a hátsó...

Ha a hűtőszekrény a hátsó fekete rácsokon adja le a meleget, minek toljuk be azt a részét a falhoz?

Figyelt kérdés
Miért nem szerelik a rácsokat a tetejére vagy az elejére ahol jár a levegő?

2012. júl. 9. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szereld át,nekem ígyis jó ahogy van.
2012. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ,mert máshol sérülékenyebb lenne. Nekem az a bajom,mikor sokan betolják a pult alá,de úgy,hogy hátul nem alakítanak ki szellőzőnyílást. Ilyenkor leromlik a hatásfoka.
2012. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az a rács nagyon sérülékeny. Vékonyfalú csövekből áll, könnyen hajlik, kilyukad a cső, aztán elszökik a hűtőközeg. Ha az elejére szereled, biztos, hogy egy héten belül beleakadsz és letéped a hűtőajtóról (de ha nem, akkor is flexibilis csövek kellenek, amik lehetővé teszik, hogy kinyisd az ajtót és lehet, hogy azok adják meg magukat). Ha meg a tetejére teszed, akkor az első adandó alkalommal, mikor felteszed a robotgépet/cipősdobozt/bármi mást a hűtő tetejére, sikerül tönkretenned a hőcserélőt.

Valóban jobb lenne a hatásfok, ha nyitottabb helyen lenne a hőcserélő, de mivel sérülékeny és ő maga is sérülést okozhat (tud ám sütni elég rendesen), ezért el kell dugni, hogy hosszú életű lehessen. Inkább úgy méretezik, hogy még a fal felé fordítva is tudjon hőt leadni és olyan tartókra szerelik, amik nem engedik, hogy "koppig" be lehessen tolni a falhoz. Ha megfigyelted, biztosan láttad, hogy marad hely a fal és a hőcserélő, illetve a hűtő hátfala és a hőcserélő közt is. Ez így biztonságosabb.

2012. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A teteje sokkal kisebb felület. Vegyél olyat amelyiknek nincs rácsa. Nekem is olyan van.
2012. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én egy olyan kiegészítőt hiányolok, ami egy normál hűtőrács, hosszabbítóval. Ezt ki lehetne tenni az ablakon vagy falon kívülre, és az utcát vagy a szobát fűtené (aszerint, hogy éppen tél vagy nyár van).
2012. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is olyan (No Frost rendszerű, bár ez független a hőleadás módjától) hűtőm van, amelynél hátul ventilátor hűti a zárt térben lévő hőleadót.


Szerintem elég sérülékeny lenne a hőleadó, ha flexibilis vezetéken ki lehetne vezetni az épületen kívülre. Na meg igen kevés lakásban lenne erre lehetőség.


Amit házilag meg lehet csinálni, az az, hogy a kompresszorral párhuzamosan bekötsz egy kisebb ventilátort, amely alulról ráfújja a hideg levegőt a hűtőrácsra. A nyári kánikulában ez jelentősen csökkentheti a hűtő fogyasztását, mivel javítja a hatásfokot.

2012. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na látjátok ez a kérdés nem csak engem foglalkoztat? Köszönöm a sok jó választ...
2012. júl. 10. 04:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva is berakhatod, akkor is remekül hűt, de ha az ajtó van a fal felé fordítva, akkor sokkal nehezebb kiszedni belőle a sört. És hülyén is néz ki. :)


Komolyabbra fordítva, hátul is jár a levegő. A meleg levegő ugyanis felszáll, és alulról hidegebb megy a helyére. semmit sem nyernél azzal, ha máshová tennéd a rácsot.

2012. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze azzal ventilátoros trükkel jól felfűtöd a helyiséget
2012. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"azzal ventilátoros trükkel jól felfűtöd a helyiséget"


Nem éppen. Először is csak kánikulában kell használni, ami most is van. Másodszor nem kell 40-60 wattos, bőven elég 10 watt, jól irányítva. A ventilátormotor valóban hőt ad le, viszont a hűtőrács szellőzésével javul a hűtő hatásfoka, jobban fog hűteni és nem fog éjjel-nappal folyamatosan járni a kompresszor - ez energiamegtakarítás és növeli a kompresszor élettartamát. Ezért lesz leolvasztási ciklus (hagyományos hűtőnél), nem képződik vastag dér a hűtőlemezen, ez ismét a hűtő fogyasztását csökkenti. A nyereség bőven meghaladja a 10 wattos ventilátor fogyasztását és hőtermelését.


Persze nem kötelező elhinni, nem akarlak meggyőzni. :)

2012. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!