Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikorra jöhet piacra olyan...

Mikorra jöhet piacra olyan automata váltó v. eljárás, ami a manuális váltásnál jóval hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehetséges? Vannak ilyen kezdeményezések? Azért érdekel, mert szerintem nagyon jó lenne, ha itt Európában is elterjedne, mert kényelmes dolog és ennek gátjában csakis a magasabb fogyasztás áll.

2012. szept. 14. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinted az f1-ben milyen váltót használnak? És egyébként olyat már lehet is kapni. Csak kapcsolgatni kell fel és le a fokozatokat, nem kell kuplungot használni, de be lehet állítani, hogy teljesen automata legyen.

Ilyet már fordokba és fiatokba is lehet kérni, viszont az elsőket audikba, mercikbe szerelték be.

2012. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fejlesztések folyamatosak, de sokan vannak, akik nem szeretik az automata váltót, mert a vezetés élményéhez hozzá tartozik a kézi sebességváltás is.
2012. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ma 13:44


Hát, én is így voltam vele, amíg az utat versenypályának néztem, és éjjel-nappal tuningról olvastam, stb. Amint az ember kiábrándul ebből a nagy vezetni élvezet baromságból, egyből rájön, hogy váltani szar - kivéve sportautókban. Főleg városban jó váltogatni, ahogy araszol a tömeg: 0-1-2 és újból...

2012. szept. 14. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz.

Van már automata váltó.

Sőt, haverom apjának a McCormick-jában olyan is van, hogy powershift váltó.Ez annyit tesz, hogy terhelés közben is válthatsz.A váltás csak annyi, hogy a váltókar tetején van egy kis joystick nevű pöcök, azt előrebillented és már a köv. fokozatban vagy.

Ez csak egy kis ismertetés volt, nem kapcsolódik szorosan az általad említett autó kategóriába.

Viszont oda tartozik a duplakuplung rendszer, amiben a váltás sokkal gyorsabb, mint a sima váltóknál.

2012. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én utálom csak közlekedési célra használni akár a kocsit, vagy a motort. Ha megyek, mindig úgy megyek, hogy élvezzem, váltogatni jó, kihúzatom, motorfék meg minden. Szerintem élvezetes. A robogókat nem szeretem, és ennek alapján az automata kocsit is utálnám. Viszont a kuplung nélküli kormányváltót, mint a F1-ben el tudnám viselni a Suzukinkban. :D És azt sem értem, hogy miért nem szekvenciális váltók vannak az utcai kocsikban, szerintem sokkal könnyebb azokkal váltani.
2012. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden autómárkánál kérheted az automata váltót az Alfától a Suzuki-ig.

Természetesen ez félár,azaz többe fog kerülni az új autó.


A vicc az hogy Amerikában meg pont fordítva van ez:

Ha 1 kézi váltós kocsit szeretnél,akkor meg ez kerül felárba.

2012. szept. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó és ezek a ma is kapható automaták kevesebbet is fogyasztanak, mint a manuálisak?
2012. szept. 15. 10:38
 8/9 anonim ***** válasza:

„Az automata sebességváltóval ellátott autó jelentősen többet fogyaszt, mint a hasonló teljesítményű kézi váltós változat.”


Nem igaz – legalábbis ma már nem. Míg régen – azonos hengerűrtalom és teljesítmény mellett – 20-30%-kal is többet fogyasztott az automata sebességváltós kivitel, ma az átlagos különbség 5–10%-ra olvadt. A legkorszerűbb automata és félautomata, duplakuplungos váltók esetében még ez a különbség is eltűnt, sőt előfordul, hogy a kézi sebességváltós variáns gyári átlagfogyasztása magasabb.

2012. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

04:43 - hibas

Az USAban egy manualis valtos auto altalaban 1000 dollarral olcsobb, mint automata valtos verzioja.

Ez uj es hasznalt autokra egyarant ervenyes. (persze ez csak egy korulbeluli osszeg; lehet az arkulonbseg 800 de akar 1200 is)

2012. szept. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!