Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy villanymotor teljesítményé...

Egy villanymotor teljesítményéből, hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyit kell fizessek, ha tudom, hogy mennyi 1 kWh?

Figyelt kérdés
Pl ha van egy 2kW-os villanymotorom, amit x ideig használok. Hogyan számolom ki, hogy mennyit kell fizessek utána?

2012. okt. 28. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetetlen mert azt nem lehet tudni hogy a motor mennyire van leterhelve.A 2kW-os motor a terhelése szerint fogyaszt áramot! Wattmérővel lehet csak a teljesítményt mérni számolni nem lehet.
2012. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alexphoto ***** válasza:

Az 1 kw teljesítmény az szinte sosem éppen annyi. Indításkor sokkal nagyobb az áramfelvétele. Ha üresben jár, terhelés nélkül, akkor kevesebb, ha leterheled, akkor nagyobb. Ezért van, ha például fűrészgápet hajt és nyomják neki a fát erősen, akkor meg lehet figyelni, hogy erősen felmelegszik. Ha ész nélkül terheleik olyankor előfordulhat, hogy leég a tekercselése. Ez mindig a tekercseken keresztül folyó áramtól függ.

Nem tudom mennyibe kerül most 1kwh áram, az helyenként változhat. De úgy tudom, hogy amit az áramszolgáltató kiküld számlát, azon rajta szokott lenni

2012. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy 1 kW-os motor egy óra alatt használ el 1 kWh-t.

Tehát egy 3 kW-os motor 6 óra alatt 18 kWh-t használ el.

Ezt szorzod be a fajlagos Ft/kWh árral, és már meg is van a végeredmény:)

2012. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alexphoto ***** válasza:

15:09-nek

Igen, de ez csak elméleti, a gyakorlatban soha nem így van. Olvasd el a fenti néhány soromat. Már amikor bekapcsolod, akkor sem így van. Indításkor kb a háromszorosa energiára van szüksége. Nagyobb motorok azért rántják le az automatát

2012. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 ok. Erre nem gondoltam, igazad van.
2012. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 29. 17:59
 7/7 anonim válasza:
Persze az indításkor többet vesz fel, addig a 2 másodpercig amíg felpörög. Normál terhelésnél egy 2kw-os motor 2kw-ot fogyaszt
2022. nov. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!