Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Merjem-e azt a régi vasalót...

Merjem-e azt a régi vasalót használni, amin nincs földelés? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés
Rendeltem egy régi orosz vasalót, aminek a csatlakozójánál ki van késsel faragva a földelés, hogy be tudjam dugni a konnektorba. Milyen veszélyeket rejthet ez?

2012. nov. 9. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Pl áramütést.

Eszedbe ne jusson használni.

Miért nem faszenes vasalót rendeltél, az még retróbb, és nem ráz.

2012. nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor régen miért nem szenvedtek áramütést? Akkor sem volt földelés. Egyébként kifogástalan állapotban van a vasaló.
2012. nov. 9. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem zavar, hogy meghalhatsz...


A régi Ford T autóban ütközésnél a kormány eltörhetett és a kormányrúd felnyársalhatott. Mégis vezették azt is... és nem is írt mindenki végrendeletet előtte.


Vgy jobbat mondok: az űrsiklók még ma is szeretnek felrobbanni üzemszerű működés közben. Mégis használták idáig... csak nemrég állították le mind. Amikor már túl sok felrobbant.


Az a helyzet, hogy mindent addig használnak, amíg nincs jobb.

Ma már van jobb az életveszélyes vasalód helyett.

Dobd ki.

2012. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egy földelt dugaljt,és cseréld le a kifaragott földeletlent,így nyugodtabban használod....


Nézd..

1-szer : Ha nincs a konnektorodban ténylegesen valós földelés,akkor olyan-mindegy mert megrázhat, (De ezzel az erővel ne lépj ki az utcára mert a fejedre eshet egy tégla és meghalsz.)


2.-szor Ha nagyon félsz tőle,akkor vegyél egy új vasalót ami tutira földelt bekötéssel rendelkezik,DE !! ekkor jön az 1 leírásom..azaz ez semmit sem ér ha nincs a konnektorodba a földelés ott,az új készülék is simán agyon vághat.

Ergó,akkor vagy életgaranciában,ha biztosan ott a föld a konnektorban,és a vasalódban a fémrészek földeltek, és plusz egy FI relé is van a megszakítónál a biztosíték dobozban.

De szerintem nyugodtan bízhatsz abban hogy az oroszok(CCCP) 30 éve sem gyártottak olyan és annyi hulladékot mint ami most kínából ideözönlik,úgyhogy én egy mai vasalótól sokkal jobban tartanék áramütés szempontból.

2012. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! A konnektor földelt, amiben használnám. A vasalót nem is tudom, hogy lehetne leföldelni, mert a dugajt hiába cserélem ki a végén, ami belecsatlakozik magába a vasalóba, azon csak a fázis meg a 0 van.
2012. nov. 9. 20:29
 6/6 anonim válasza:
0%
Semmilyet, használd nyugodtan.
2012. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!