Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a feladat lényege, logikája? És miért kettő a megoldás?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 24. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a számjegyek alakját figyeld!

Egyenes, görbe, kör-alakú, szögletes részekből állnak!!

Például a 0 egy kör alak....

2012. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelem az alakzatokat, de mégsem értem :)

Akkor nem vagyok okosabb, mint egy ötödikes? :O

2012. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Áááááááááá, értem.



Ahány kör van a számsorban, annyi az eredmény. :)

2012. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kedélyek megnyugtatása végett: Magyarországon a nagycsoportos óvodás gyermekek kizárólag a 6-os számkörben számolnak: kialakul a számfogalom, műveleteket (összeadást és kivonást) végeznek, két mennyiséget összehasonlítanak (több / kevesebb) stb.; de még csak a számok jeleit sem ismerik, csak figurákkal "dolgoznak".

Tehát nem képesek számokat olvasni, írni, egy jelet egy másik jellé átalakítani; és nem ismerik a műveleti jeleket sem.

Természetesen lehetnek (és vannak is) kivételek, de nem ez a jellemző.

Angliában 5 éves kortól kezdik az iskolát a gyerekek, nem tudom, mit tanulnak vagy mit nem.


DE: egy ilyen korú gyerek szerintem csak egy esetben tudja megoldani ezt a feladatot, még ha ismeri és le is tudja írni a számokat: ha külön instrukciókat kap hozzá. (Vagy ha megnevezi az utolsó sornál a 2-t, s azt a feladatot adó személy leírja...)

Így a feladat legfeljebb az lehet, hogy soronként számolja meg a köröket és a körhöz hasonló alakzatokat együttesen (az "ovális" szót nem sokan ismerik, a "tojás alakú" kifejezést talán inkább).


Üdv. :)

2012. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!