Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » BME mechatronikai mérnök Bsc...

BME mechatronikai mérnök Bsc és Msc szakok ajánlott irodalma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szinte minden tanár saját jegyzetet ad le, de ezeken kívül melyek azok a könyvek, amik hozzá segítenek ahhoz, hogy akár az egész szakot meg tudjam tanulni saját magamtól?

2012. dec. 14. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

az egész szakot sajád magad nem fogod megtanulni, azt felejtsd is el. (ha ezt akarnád)

de egyébként:

[link]


itt ha legörgetsz, akkor minden tárgyhoz van egy kis leírás és ott vannak az ajánlott irodalmak is

2012. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!!

Hozzáteszem, mindent meg lehet tanulni, csak hozzáállás, azaz motiváció, és idő kérdése. Tehát sajnos ebben nem értek egyet, mert meg lehet tanulni! Max nem 7 félév alatt, hanem valamennyivel több. De több tantárgyam már meg van, igaz nem mechatronika szakon, de ugyan azt tanulták, amit én is. Így már "csak" a szakmai törzsanyag kell, ami természetesen nehéz, de meg lehet tanulni. :) A linket viszont még egyszer köszi! :)

2012. dec. 15. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
egy jogász valóban mindent megtanulhat könyvből, mert az le van írva és csak meg kell tanulni. de azért egy mérnök szaknál nem csak a szorgalmon és az időn múlik h megtanulsz-e valamit
2012. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak. Ez nem arról szól, hogy mennyit tudsz elolvasni és megjegyezni belőle. Ez egy szemléletmód...sokaknak egy életmód. Sokan úgy sem tudják megtanulni, hogyha tanítják neki.

Hogyhogy max nem 7 félév alatt? Ha 14 félévet tanulsz, akkor amit az első évben megtanulsz, a 7-re elfelejted. De ettől függetlenül, sok szerencsét kívánok és ha magabiztos vagy, ne hadd, hogy eltántorítsalak a céljaidtól. Én csak a véleményem írtam le...nem kötelező ráhallgatni.

2012. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazándiból a 2. diplomámat tervezem a BME mechatronika szakán, ezért kérdeztem rá a fontosabb tankönyvekre, amikkel, még ha csak ismerkedés szinten is, de fel tudok készülni a szakra úgy, hogy hatalmas nehézséget ne okozzon. Azt gondolom ilyen szinten biztos fel lehet készülni a szakra.

Abban viszont teljesen igazad van (utolsó kommentelő), hogy a mechatronikához szemléletmód kell. Épp ez van meg nekem is. Végigolvastam az összes óra tananyagát, és egyiknél sem hőköltem meg. Annyira érdekel ez a szakirány, hogy gyakorlatilag semmi sem tántorít el. :) Még a "tanácsotok" sem. :)

Azért célozgattam arra, hogy "magunktól" is el lehet-e sajátítani egy bizonyos szinten, mert nem biztos, hogy az a 2. diploma össze tud jönni, vagyis hogy egyáltalán bele tudok-e kezdeni egy másik szakba. A jelenlegi tanulmányi rendszert, meg az akörül folyó viták láttán csökkent az esélye a dolognak, de engem különösebben ez sem érdekel. Ahogy mondtam, ha kell, magamtól fogom megtanulni. Most így látatlanban úgy sem tudjátok, vagy hiszitek el, de jelenleg az agyam olyan, mint a szivacs. Ha valami érdekel, akkor az csak még jobban gyorsítja a folyamatot.

Mindemellett köszönöm, hogy szántatok időt arra, hogy tanácsokkal lássatok el! Mindenhol ilyen emberekre lenne szükség!

2012. dec. 16. 12:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy nagy sz. a mechatronika képzés az országba, ha annyira érdekel akkor gépész+automatika szakos villanykar.

Nem mondok egyetemet de mint villamosmérnök tanítottam mechatronikásokat és olyan sötétek voltak az elektronikához is és a mechanikához is, hogy az már fájt.

Soros ellenállást nem tudott kiszámolni, de mondom rákérdezek hogy a mechanikához legalább értenek-e, hát nem, pedig csak egy finommechanikai műszerész végzettségem van mechanika szakirányból.

Egy egyetemi tanár.

2015. máj. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!