Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A bnőmnek a valentin napra...

A bnőmnek a valentin napra szeretnék szív alakú lufit felfújni hidrogénnel ez mennyire lenne balesetveszélyes, robbanásveszélyes? Legetne e zárt térben tartani?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Ennél hülyébb ötletet nagyon ki se találhatnál. :)


Úgyhogy ezt szépen felejtsd el. Eléggé baleset veszélyes. Persze, komoly károkat nem fog okozni, de egy szivárgó hidrogéntároló a lakásban sok minden, csak nem egészséges. Fújasd fel szépen héliummal :)

2013. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ameddig nem nyomtok ki rajta cigiket, addig nem lesz semmi gond, de arra figyelje, hogy lehetőleg tiszta hidrogénnel töltsd meg, ne kerüljön bele levegő, mert:

-akkor kevesebb is elég

-ha mégis meggyulladna, akkor egy szép tűzgömb lenne, és nem kísérné egy hatalmas robbanás.

Am sósavas módszerrel állítod elő? :P

Kíváncsi lennék a gázfejlesztődre :D

Már sokat terveztem én is, de egyet sem raktam még össze :D

2013. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző egy szimpla müanyagpalackba 20%os háztartási sósavat öntessz,elég csak annyi hogy az alját pár centire beborítsa

Ezután belerakod egy vödör hidegvízbe,mivel enélkül szétolvad az üveg alja annyira felforrósodik

Ha ez megvan beledobsz pár galacsin alufóliát aztán gyorsan ráhúzod a palack tetejére a lufit

Ennyire egyszerű:D

Amúgy ha bírsz még csinálni valami lepárlót a palackhoz akkor tiszta hidrogén fog keletkezni,mivel a vízpára lecsapódik,így a lufi jobban fog repülni

Csak nagyon vigyázz hogy ne lélegezd be a keletkező cuccost,és amikor leszeded a lufit ne fröccsenjen a szemedbe a sósav

Amúgy a lufi csak kb 10 percig fog repülni,mivel a hidrogén nagyon gyorsan átdiffundál a lufi falán

7-8-os koromban nagyon sokat szórakoztam ilyen hülyeségekkel:D

2013. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

:D na igen, ennél azért durvábbakat is terveztem :D

Olyanokat, amiből a gázt nyugodtan be lehet lélegezni, ugyanis a gáz át van szűrve hideg vízen, mint vmi vízipipa, és a kiindulóedény pedig olyan kicsi, hogy sima levegő alig fér belé, és annak is a tetején van a cső, amit csak kis idő múltán nyitok meg, hogy biztosan csak hidrogén legyen :P

2013. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hélium mé' nem jó?
2013. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én ecettel csinálnám mert az nem veszélyes , ha átdiffundál akkor nincs értelme megcsinálni :( ,én is egyszerű palackkal szeretem volna megcsinálni, héliumot honnan szerezhetnék?, szerintem a hidrogén előállítása egyszerűbb mint héliumot beszerezni.
2013. febr. 10. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Jaja ez meg a másik hogy nincs értelme

Héliumot netről tudsz rendelni,asszem 10k egy fél literes palack,elég drága

Jobban jársz ha keresel valami lufiárust,biztos lesz szivecske alaku léggömb is:D

2013. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4es,csak a kivitelezés már nehézkesebb,az egy dolog hogy magadban szépen megtervezed:D
2013. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 titak ***** válasza:
Fújd fel PB gázzal. Ha már DURR akkor legyen nagy. :DDDD
2013. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 janika2 válasza:
0%
neeeeeeeeeeeem veszélyes sőőőőőőt ha pár dinamit rudat is adsz neeeeeeeeeeeeeeeeekiíííííííííí az jó lesz persze égő kanóóóóóóóóóóóóóóóccccal
2013. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!