Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nanotechnológiával (főleg...

Nanotechnológiával (főleg gyógyászati alkalmazásai) szeretnék foglalkozni. Ehhez mely egyetemi szak elvégzése ajánlatos?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
bme fizika, vagy villamosmérnöki szak. elte fizika az nem, mert itt tudósokat képeznek, nem mérnököket, és itt nem annyira van lehetőség ilyenekről tanulni helyben.
2013. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. ELTE fizika alkalmazott szakirányáról tudnál mesélni? Általánosságban a tanterven túl miféle programok állnak rendelkezésre, mekkora a felvehető tárgyakban a szabadság?
2013. márc. 20. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:
ELTE Kémia Bsc (szeretettel várunk! :D), aztán Anyagtudomány Msc.
2013. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt annyira nem ismerem, én Elméleti fizikusnak tanulok. Az alkalmazott fizikusi szakirányon rengeteg a programozási tantárgy, szóval ott programozni kell. Van rengeteg felvehető tárgy, szinte minden kategóriában. De az oktatási színvonal az nem közelíti meg az elméleti fizikusokét, mármint ami a konkrét fizikát illeti. Vannak emelt és alapszintú tárgyak, és minden szakirány az alapszintűeket végzi, csak az elméletiseknek kell az emelt mindenből.

Ha alkalmazottra mennél, akkor a bme jobb én úgy vélem, több tudást ad, főleg a mérnöki alkalmazások terén. De az emeltes tárgyak színvonala viszont jóval a bme felett van

2013. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy kémiára kéne menni aki ilyennel akar foglalkozni. meg amugyis....
2013. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!