Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Héliumon kívül mivel tölthetné...

Héliumon kívül mivel tölthetnék meg egy lufit, hogy az tartósan fennmaradjon a levegőben és ne essen a földre?

Figyelt kérdés

Tehát valami házi megoldás volna? Héliumom nincsen...

Azt tudom, hogy ha ecetbe szódabikarbónát öntök, az lefújja a lufit. Viszont az nem száll fel...

Tud valaki okosat mondani?



2013. jún. 12. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Semmivel. Héliumon/hidrogénen kívül nincs olyan gáz, ami elég könnyű lenne.


Forró levegőt tudsz még használni, de az nem annyira alkalmas.


Egyszerű a dolog amúgy: minden anyag, ami egység térfogaton könnyebb, mint azonos hőmérsékletű nitrogén+az egység térfogatot körbevevő gumi, az felfelé fog szállni, ha lufiba töltöd.


Namármost, nitrogén "alatt" mintössze két gáz van: hélium és hidrogén.


Tehát nem fogsz találni olyat, amivel pótolhatod.

2013. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bármivel, ami könnyebb (alacsonyabb sűrűségű) mint a levegő: hidrogén, szénmonoxid, metán.


A második erősen mérgező, és mindhárom robbanásveszélyes. Lehet hogy van még más is, de nem véletlen, hogy általában héliumot használnak.


Ha kinyitod otthon a gázcsapot, abból jobbára metán jön, de vigyázz, ne robbantsd fel a házat.

2013. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 smart15000 válasza:

Hát ja.

Hidrogénnel és héliummal lehetne főleg, mivel ezek azok a könnyen előállítható (hidrogén), illetve könnyen beszerezhető gázok (hélium), amiknek a sűrűsége kisebb a levegőjénél.

Csak a hidrogén az robbanásveszélyes, a héliumot meg előállítani tudtommal igen nehéz otthon, azt venni lehet.

Tehát én azt ajánlom vegyél héliumot, ha fontos a dolog.

(bár ha jól látom nem olcsó mulatság: [link]

2013. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Pl. Ammónia. De azt sem javaslom, nem egészséges.
2013. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Silber ***** válasza:
100%
Elviekben a neon is megfelelő lenne, hisz moláris tömege csupán 20 g/mol. Nem veszélyes mivel nemesgáz, azonban nem fogsz tudni otthon feltölteni egy lufit vele.
2013. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"A neon egyatomos, ezért könnyebb, mint a Föld légkörének túlnyomó részét képező kétatomos nitrogén és oxigén molekulák; tehát egy neonnal teli léggömb felemelkedik a levegőben, bár egy hélium ballonnál lassabban."


"Jóval drágább mint a hélium, mert a levegő az egyetlen elérhető forrása."


[link]


Akár azzal is, de nem éri meg. (Szerintem.)

2013. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#5, bocsánat, valamiért úgy láttam, hogy a kérdező írta a neont, arra válaszoltam. Nem kötözködés akart lenni.

:))

2013. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha van a környezetedben egy nem használt hűtőszekrény, a hűtővezeték csövével fel tudod fújni a lufit. Természetesen csak akkor, ha nem a gázhiány miatt tették ki.

De szerintem a legjobb megoldás, ha veszel egy héliumpalackot, azzal több lufit is fel lehet fújni.

2013. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem mégis csak jobb lesz, ha elmegyek a vidámparkba vagy valami gyerekrendezvényre és veszek ott héliumos lufit. :-(

Ezek egyike sem igazán kivitelezhető részemről. :-) De köszi, nagyon jó dolgokat írtok, ha lufit nem is fújok így, de legalább okosodtam.


Most már csak az a kérdés, hogy milyet vegyek? Hagyományos gumilufit, vagy inkább abból a fényes fajtából, ami nehezebben pukkan ki. Ez utóbbi csak jobb!

Az udvarra kellenének ezek nekem nyárra. Vajon mennyi ideig bírják majd? (A napsütés milyen gyorsan teszi tönkre?)

2013. jún. 12. 21:19
 10/16 anonim ***** válasza:
egy literes flakon, bele sósav plusz alufólia ráhúzod a lufit és kész is vagy. Érdekes hogy még nem írták.
2013. jún. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!