Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a távirányítás fizikai...

Mi a távirányítás fizikai elve? Milyen alkatrészekből állítható össze (esetleg itthon is)?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 20:28
 1/3 Banc ***** válasza:
100%

mi? a távirányítóra gondolsz?

Annyi az egész, hogy egy integrált áramkör különböző frekvenciákkal villogtat egy, az emberi látható színtartományon kívül eső fényű led-et, amit egy fotodióda felfog és egy másik IC lekódolja a frekvenciát, és paranccsá alakítja.

2013. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen a választ! Ment a zöld kezecske.

Bár így most rájöttem, hogy rosszul tettem fel a kérdést.


Én arra a rezgőkörös megoldásra gondoltam, amit anno Tesla talált ki.

Esetleg tudod azt is?

2013. júl. 25. 20:55
 3/3 qwe987 válasza:
Figyelmedbe ajánlom az alábbi gondolatmenetet ( ami persze semmiféle tudományos alappal nem rendelkezik ) Ismersz- e Tesla -féle távirányítóval működő szerkezetet? Vannak-e nálad nagyobb tudású műszaki emberek ? Ha ők nem használják ezt az elvet, miért gondolod hogy működik, akár otthon összebarkácsolva is ??? Ha utánaolvasol, Tesla nemcsak műszaki zseni volt hanem nagy showman is, tartott bemutatókat amelyeket ma mondjuk David Copperfieldtől láthatunk, ezért alakulhattak ki a köré szőtt legendák. Voltak nagy gondolatai és persze tévútjai is, sajnos ez utóbbiakat többen szeretnék elhallgatott találmánynak vélni.
2013. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!