Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a föld mágneses terének...

Ha a föld mágneses terének erejét elő lehetne állítani és egy a térfogatához, és tömegéhez képest arányában sokkal kisebb, (pl. egy űrhajót) meg lehetne ezzel az erővel hajtani akkor az gyorsabban menne mint a fény?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De mi köze van ennek a Föld mágneses teréhez?
2009. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Elvileg, ha a taszító erőt fel lehetne használni, és mindig lenne valami, amihez képest "taszajtódni" lehetne, akkor elvileg végtelen lenne a gyorsulás mértéke. De ez nagyon elvi, és kizár néhány dolgot, mint pl a kozmikus por súrlódási tényezője, vagy pl hogy ha valami 1 egységgel taszít valamit, akkor a másik tárgy is a taszító hatás n egységével "taszajtódik"...
2009. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Bocs, de én is azon gondolkodom, hogy jön össze a két dolog. A Földet mágneses mező védi a kozmikus sugárzástól, de nem ez hajtja előre az űrben, hanem a "tehetetlenség". Az űrhajót is így kellene védeni és jó lenne felgyorsítani közel fénysebességre, de ehhez (aránytalanul) egyre több és több energia kellene.
2009. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

A mágneses taszítást akarod használni a zűrhajódhoz?

Mi van, ha megfordul, mint a mágnes, és lezuhan?

A gyorsulása pedig erő/tömeg lenne, de soha nem érné el a fénysebességet, hiszen az erő gyöngülne, a tömege nőne, és fékezőerő is lenne közben.

De ne add fel, a mágnesesség érdekes és nagy jövő előtt áll!

2009. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem tudják az emberek úgy elképzelni a fénysebességet mint az exponenciális függvény y értékét nullaként? Konvergálni lehet hozzá, de elérni vagy túllépni SOHA.
2009. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagyok egy nagy tudós mint Einstein, de sztem Einstein csak elméletileg bizonyította, hogy lehetetlen a fénysebesség, vagy nem? Ki próbálni nem próbálta, és amíg valaki tényleg ki nem próbálja, addig bármi lehet. A másik szerintem felesleges lenne fénysebességgel száguldozó űrhajót építeni,mert az is kevés lenne a bolygóközi utazásokhoz. Inkább a hipertérre, a teleportálásra vagy a féreglyukakra kéne ráhajtani.
2009. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hipertér? teleportálás? Ezeket a tér meggörbítésével el lehetne érni. A térhajtómű is így működik. Csak ehhez szintén nagy energiára lenne szükség. Sajnos mi az ilyesmihez még túl primitívek vagyunk.
2009. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De majd talán egyszer. :)
2009. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én 20 vagyok.. nem sokat ezekről a dolgokrol, csak a kíáncsiság hajt, mint mindenkit. ugy gondolom, hogy elég gyors léptével halad az emberiség fejlődése mai világunkba, és még az én életembe ki fog derülni az, hogy mik vagyunk, és mi ez az egész. az univerzum, az élet, és minden...lehet hogy egy lény játéka vagyunk, vagy valakinek egy bazinagy fekete akváriumába keringünk??? ki tudja????ma még senki!
2009. okt. 28. 11:46
 10/10 anonim ***** válasza:
A fénynél gyorsabban semmiképp sem mehet. Hisz egy nagyon gyors testnek megnövekszik a tömege. Ha tehát elérné a fény sebességét, "végtelen" tömegűnek kellene lennie, és végtelen energia kellene a további gyorsításához. A tudomány mai állása szerint ez lehetetlen. Teleportálgatni könnyebb volna szerintem, csakhát az kevésbé megbízható...az egyik feled rendben megérkezik a célállomásra, a másik feled meg hát...valahol...
2010. jan. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!