Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy tó jegének feltöréséhez...

Egy tó jegének feltöréséhez melyik esetben szükséges nagyobb energia? A jég alsó, víz felőli oldalán avagy felülről, a jégpáncélról?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát alulról a víz nem zavar be, akkor kb ugyanannyi.
2013. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De az is számíthat ha mondjuk vastagabb a jég, hogy felül hidegebb viszont a vízzel érintkező része 0 fok körüli, viszont ha felülről ütöd akkor víznek lehet megtámasztó hatása szerintem. Mondjuk ha úgy szűkítjük a kérdést, hogy pl.: 1 m^2 felületű vékony jeget ami a vízen úszik, hogy könnyebb függőleges erőhatással eltörni, úgy hogy csak az erő számít nem a kivitelezhetőség, akkor szerintem ezt alulról lehet könnyebben.
2013. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy is feltehetném a kérdést, a jég alá szorult ember, vagy a vízimentő kell e nagyobbat üssön a jégre a jégpáncél áttöréséhez..
2013. aug. 8. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel a víz lassítja az ember kezét, ezért valószínű fentről fogják könnyebben feltörni. De ezért írtam, hogy küszöböljük ki az embert mint tényezőt és akkor szerintem lehetséges, hogy alulról.
2013. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez megint helyzetfüggő, mennyire zavar be a víz, mennyire tudja hatékonyan használni a szerszámot, egyáltalán milyen eszköz áll rendelkezésére.


Ha teljesen víz alatt vagy, akkor mondjuk egy kalapáccsal rengeteg energiát kell abba fektetni, hogy egyáltalán a vizet megmozgasd, plusz még a gravitáció is ellened van, és ha nem tudod magad megtámasztani, akkor az ütés ereje is részben elnyelődik benned.

2013. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Az is szempont, hogy ha alulról próbálod törni, valami törőeszközt felfelé kell meglendítened, míg felülről az ütésedbe besegít a gravitáció.
2013. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!