Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lenne az a felfedezés vagy...

Mi lenne az a felfedezés vagy találmány, amely megoldaná az emberiség jövőt illető gondjait?

Figyelt kérdés
A kérdés nehéz, hiszen arra vonatkozik, hogy mit nem találtak még fel?
2009. nov. 8. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
egy olyan szerkezet kell előbb ami kitörli a világból az önzést-haszonlesést, stb. és utána felteheted a kérdést újra.
2009. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Robbantsd fel a Földet, és soha senkinek nem lesznek már problémái... amúgy fogalmam sincs, hiszem egy gépet nem lehet feltalálni amitől minden ember boldog és gondtalan és gazdag meg sikeres lesz stb...
2009. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Semmi.

Mivel ha minden problémát megoldunk, akkor támadnak újak. Ilyen az emberi természet.

2009. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Pl egy vírus, ami kiírtja az emberiséget:D Szóval az ilyen világbéke, meg minden szép utópia csak a mesében van, a valóságban nincs olyan, hogy minden gondjukat meg tudjuk oldani.
2009. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Valós, megvalósítható dologra lennék kíváncsi! Éppen ezért írtam ebbe a kategóriába. Értem az első két válaszoló álláspontját is, de a kérdés e módon nem lett megválaszolva.
2009. nov. 8. 17:33
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk sokat segítene, ha egyértelműen meg tudnád fogalmazni a kérdést. Milyen téren oldaná meg a gondokat?


- pénzügy?

- egészség?

- boldogság?


Ezek egymástól független dolgok, így csupán egyetlen találmánnyal nem lehetne megoldani.

2009. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Passz, de majd egyszer tesznek egy olyan felfedezést ami megoldja majd a Föld jövőjét illető gondokat :]

És szerintem nem feltétlen találmány kell ide. Az emberiségben a gond az EMBEREK.

2009. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

kár lenne ezt bármilyen találmánytól remélni mert ilyen nem létezik.


egyáltalán mi az hogy találmány: egy műszaki újítás ami hasznot hoz valakinek. tehát az egésznek nem is az a lényege hogy az emberek gondjait oldja meg.

2009. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Volt már ez a kérdés, akkor a hideg fúziót hoztuk elő. Az olcsó, tiszta energia sok dolgot megoldana.
2009. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Elsősorban az energia megtermelésére gondoltam. E mellett azonban a társadalmi problémák sem törpülnek el.
2009. nov. 8. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!