Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy 5mm-es piros LED-et 3db...

Newen kérdése:

Egy 5mm-es piros LED-et 3db AA elemel akarok működtetni a led nyitófeszültsége 1.8V, ellenállás értéke:135 ohm, az ellenállás teljesítménye 0. 048W. Hol tudok ilyen ellenállást venni?

Figyelt kérdés
néztem a hestore.hu-n de ott olyasmiket írnak, hogy Szénréteg ellenállás 0,25W, 0,4W, 0,6W stb.de nekem ilyen kell. Pedig tudom hogy létezik. Keki alapon barna zöld barna a színkódja.

2013. okt. 16. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a 0.048W-nál NAGYOBB teljesítményt elbíró ellenállást vegyél. 135Ohm értékű nem lesz (csinálni lehet), a következők a sorban 137, 140, 143 Ohm értékűek. Annyi, hogy ezekkel kicsit kisebb lesz az átfolyó áram (valószinűleg inkább a 0.6W-osból lesz ilyen értékű).
2013. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számoljunk!

Van 4,5 - 1,8 = 2,7 voltod, és 20 milliampered.

2,7 * 0,02 = 0,054 watt

Ezt még egy 1/4 wattos ellenállás is kacarászva bírja.

Barna, zöld, barna 150 ohmot jelent, de nyugodtan beépítheted.

Veszel 3 - 5 darabot, és műszerrel kiválasztod a legkisebbet.

Vagy veszel 3 - 5 darab 130 ohmosat,( barna, narancs, barna) és kiválasztod a legnagyobbat.

Barátod a gugli, keress rá az elektronikai alkatrészek színkódjára !

2013. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még valami. 3 db AA elemről működtetsz valami mást is?

Mert 1 piros LED-hez elég 2 is. 3 V tápfesznél 60 ohmos ellenállás elég.

Legközelebbi szabványos érték 62 ohm.

2013. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!