Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Aldous Huxley : Szep uj vilag...

Aldous Huxley : Szep uj vilag cimu konyv, kotelezo haziolvasmanyom, a kovetkezo szempontokat figyelembe veve kell 1 ervelo szoveget irni : 1) oroklodes es neveles 2) klonozas es term. Megtermekenyites irna valaki valamilyen velemenyt?

Figyelt kérdés

#AldousHuxley #SzepUjVilag
2013. nov. 25. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvastad a könyvet?


Amúgy meg 20000 forintért bérfogalmazást vállalok.

2013. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha elolvastam volna akkor tudnek irni .., inkabb egy 1 es mint 20000 ft. .:))
2013. nov. 25. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Vélemény: Olvasd el, mert elképesztő könyv.


2. Vélemény:


Öröklődés és nevelés: Én helytelennek tartom a könyvben leírt folyamatot, mert elveszi a család lehetőségét, és (szerintem) leállítja, vagy legalábbis lényegesen lelassítja az evolúciót.


Klónozás: Valóban, kissé ehhez hasonlít a könyvbeli folyamat, ám én nem tartom annak, mivel az egyének, bár egyformán vannak nevelve, valamilyen szinten különböznek egymástól(Itt nem vagyok biztos, hogy pontosan azt írtam, amit kérnek, rég olvastam a könyvet).

2013. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Akkor olvasd el az elejét még egyszer, különös tekintettel a Bokanovsky csoportra.
2013. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Technikailag nem klónoznak a könyvben, de az eredmény nagyjából ugyanaz. A megtermékenyített petesejteket veszik rá a sokszoros ikerképzésre, tehát a könyvben mesterséges százasikrek mászkálnak. Genetikailag azonosak, de nem klónok, mert más az eljárás. Klónozásnál egy adott egyed testi sejtjeiből állítanak elő egy új embriót.
2013. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A klón definíciója az, hogy genetikailag azonos egyed, és nem az, hogy hogyan vagy miből készül. Az egypetéjű iker természetes klón. Klónozni több módon lehet, ezt a klónozandó élőlény is befolyásolja. Pl ha egy növény levelét legyökereztetjük és újabb növényt hozunk létre, az máris egy klónozás.
2013. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!