60mV-ot termelek?

Figyelt kérdés

szerelgetés közben vettem észre, hogy milor megfogom a multiméter 2 vezetékét (egyiket bal kézzel, másikat jobb kézzel) feszültség mérés állásban 2v-os határral, kiírta, hogy 0,060. Természetesen, mikor elengedtem nem mutatott semmit, de mikor ismét megfogtam, megint 50-60mV. Ezek szerint én áramot termelek ilyen feszültségen? vagy (bár nem lakunk rádió adó közelében) befogtam valami jelet, és azt adom le DC-ben? Sajnos AC-ban nem tudom megnézni, mert ott csak 10-ed voltokat mutat, a legkisebb méréshatár is 100V

Akkor mi a helyzet? Az ötleteket és válaszokat előre is köszi!



2014. jan. 12. 03:33
 1/10 MrPifta ***** válasza:
100%
igen, van potelciálkülönbség a 2 kezed között.
2014. jan. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az idegsejtek "árammal működnek".
2014. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem 60 mV-ot termelsz, hanem a két kezed közötti potenciálkülönbség 60 mV. Termelni csak áramot lehet, feszültséget nem.
2014. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jó, tudom, hogy csak áramot lehet termelni, úgy értettem, hogy 60mV feszültségű áramot, de köszi a válaszokat, most ennyivel is okosabb lettem :D
2014. jan. 12. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az izomszövet inkább termel elektromosságot. Ha jól emlékszem az elektromos angolna, rája stb. villamos szerve módosult izomszövet (harántcsíkolt).
2014. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez is érdekes ötlet
2014. jan. 12. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megismételtem a kísérletet. Laza izomzattal 18-20 mV, megfeszített izmokkal 50 mV-ot tudtam produkálni.

Jobb kéz a pozitív, de ha bal kezem feszítem, és a jobbost lazítom a polaritás megfordul.

2014. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-nak:

Elő kellene venni újra a fizika könyvet. (Egyszerűsítve: az áram két különböző potenciálú hely összekötésekor folyik, melynek nagyságát befolyásolja a potenciál különbség, ill. az összekötő vezető áram korlátozó tulajdonsága. (Ellenállásnak hívják, értékét ohmban mérik.)

A jelenség alapegyenletét az ohm törvény írja le. (R=U/I)


Feszültség különbség a természetben spontán módon is "létezik" az élet számos fizikai területén. Pl. pl. gyümölcsbe (almába) szúrt, két különböző fém (pl. réz. ill. vas drót), ugyanezeken a drótokon pl. csészében lévő ecetes vízben is feszültség mérhető. A lényeg, hogy a folyadék (elektrolit) ne legyen semleges kémhatású.

Az ilyen megoldásokat igen régóta alkalmazzák a gyakorlatban is, ez a lényege a galvánelemeknek is. A legismertebb galvánelem-típust, a Leclanché-elemet Georges Leclanché dolgozta ki, cink henger és szénrúd elektródokkal, praktikus okokból (kifolyás ellen) az elektrolitot zselé szerűen elnyeletve és szénrudat barnakőporral veszik körbe. Az ilyen eszköz ("elem") névlegesen 1500 mV-ot "termel". (Kialakításakor kicsit több a feszültség különbség, az elhasználódás során ez az érték csökken.

2014. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetne feszültséget termelni? :D


Feszültséggenerátor

Áramgenerátor


Két alapvető villamosságtani alkotóelem...

2014. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-nek


Nézzük, mit is ír erről a Wikipédia?


"Az áramgenerátor a villamos áramforrások egy speciális változata, amely állandó áramot hoz létre a kimeneti kapcsokra kötött terhelésen.A gyakorlatban a valós áramgenerátorok elektronikus kapcsolások, melyek addig viselkednek ideális áramgenerátorként, amíg a beállított kimenő áram, a terhelés pillanatnyi értékén a bemenetre kapcsolt FESZÜLTSÉGGEL fenntartható.


A feszültséggenerátor ideális feszültségforrás, a villamos áramforrások egy speciális változata, amely állandó potenciál-különbséget hoz létre a hálózat két pontja között, azaz feszültséget kényszerít az áramkör két kapcsára.A gyakorlatban feszültséggenerátornak tekintjük a használt áramforrásokat abban a működési áramtartományban, amelyre készültek. Amennyiben ez nem igaz az áramforrásra, azt jelezzük külön annak megnevezésében, például áramgenerátor.

A valós áramforrásokat felfoghatjuk egy ideális feszültséggenerátor, és egy ellenállás soros kapcsolásának. Az ideális feszültséggenerátor belső ellenállása egyenlő nulla. Ekkor a kapocsfeszültsége megegyezik a generátor feszültségével."


Mind a két esetben áramkör egy paraméteréről van szó, a kívánt paraméter optimalizálása érdekében, közel idealizált eseteket feltételezve.


A villamossággal kapcsolatban gyakran utalnak vízhálózati paraméterekre. Analógiaként itt is felvethető egy csőszakasz, amelyben víz áramlik. Lehet elvárás az, hogy a VÍZNYOMÁS legyen állandó, de lehet az, hogy az áramló víz térfogata legyen időegységenként állandó. Egy rendszer két paraméteréről van szó, mint az elektromos analógiánál is.

A vízáramláshoz nyomás különbség, az elektron áramláshoz potenciál különbség szükséges, két adott pont között.

2014. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!