Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Diff egyenletek, levezetné...

Diff egyenletek, levezetné nekem valaki részletesen hogy jön ki ez az eredmény?

Figyelt kérdés

∫dz/z=∫2x+1/x dx


Lnz=x^2+lnx+c


Ebből hogy lesz z=cxe^x^2 ???



2014. ápr. 6. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól látom a második sorig tiszta. Utána csak kifejezte a z-t. Ln inverz művelete az exp[]. A c meg azért jött szorzóként, mert a kitevőből kiszedte a konstanst, amit megtehet, mert ott összegként szerepelt és átnevezte az e^c-t c-vé.
2014. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt van nagyon részletesen is azért: (megjegyzem exp[x]=e^x)


exp[ln[z]]=exp[x^2+ln[x]+c]=exp[x^2]*exp[ln[x]]*exp[c]

Mivel, mint azt fentebb is írtam, exp[ln[x]]=x, ezért:

z=e^{x^2}*x*c

Ennél nem lehet részletesebben.

2014. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már csak azt nem értem miért van szorzás

Miért nem így néz ki z kifejezve?


Z=(e^x^2)+x+c ?

2014. ápr. 6. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert e-adra emeltük. Ez egy azonosság. Ha van két ugyanolyan alapú tagod összeszorozva, például

(e^x)*(e^y) az egyenlő azzal, amikor a két kitevő összegét vesszük egy alappal, tehát (e^x)*(e^y)=e^(x+y). Ha nem hiszed el, próbáljuk ki számokkal, legyen 10 az alap és legyen a 2 valamint 3 a kitevő.

10^2 * 10^3=100*1000=100 000

10^(2+3)=10^5=100 000

Remélem így érthető. Ez a válasz a kérdésedre is, csak ott visszafele játsszák ezt el. Az egész egy alappal van a kitevőben és ezt szedik szét három szorzatra.

2014. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja értem köszi:D
2014. ápr. 6. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!