Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Léteznek-e tudomanyos elmélete...

Léteznek-e tudomanyos elméletek a fukushimai atomreaktorokbol folyamatosan szivargo radioaktív részecskék semlegesítésére?

Figyelt kérdés
Mi lehet a megoldás? Leteznek-e ilyen irányú kísérletek, és miert szivárognak a mai napig radioaktív részecskék az óceánba? Létezik az, hogy nem TUDJÁK megállítani a szivárgást?

#megoldás #Fukushima #természeti katasztrófa #óceán #fukushimai atomreaktor #radioaktív részecskék
2014. ápr. 29. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

100 négyzetkilométeres területet hogyan zársz le hermetikusan? Hogy a szivárgó víz ne folyjon ki belőle, a port ne fújja el a szél, az élőlények ne jussanak ki a területről (gondolva itt a baktériumoktól a virágpollenen és a rovarokon át a madarakig-pockokig mindenre)?


A radioaktivitást jelenleg nem tudjuk semlegesíteni. Az nem savasság, hogy egy kis lúg elég hozzá, vagy nem kőolaj, hogy felitassuk gyapjúval és kész. A radioaktivitás a radioaktív atomok, izotópok sajátossága; ahhoz hogy ezt semlegesíthessük, szelektív elemátalakítást (atommag-átalakítást) kellene eszközölni a komplett területen. Erre se pénz, se mód, se technológia nem létezik egyelőre, de még elmélet sem, hogyan lehetne megvalósítani.

2014. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az óceánba került radioaktivitás semlegesítésére nincs mód. Felhígul és majd szépen lassan lebomlik.


Az elfolyó vizekkel az a helyzet, hogy mivel a sérült reaktorok megszűntek hermetikusnak lenni, a hűtésükre használt víz elszennyeződik. Nem elég, hogy a hűtővízzel csinálni kell valamit, ezen felül még naponta kb. 400 m3 talajvíz is beszivárog az épületbe. A talajvízzel és a hűtővízzel együtt összesen kb. 700 m3 szennyezett víz keletkezik naponta. Ezt az egyre csak növekvő mennyiségű vizet ilyen tartályokban tárolják:

[link]

[link]


Márciusi adat szerint 436 000 m3 vizet tárolnak kb. 1200 tartályban. Ezt a tartályparkot eleve gyorsan kellett építeni, ezen kívül karban kell tartani és folyamatosan bővíteni. Nagyjából urai a helyzetnek, de időnkét történnek meghibásodások és szivárgások, de az épületbe bejutó vizet alapvetően kiszivattyúzzák és tárolják.


Egy másik probléma, hogy az erőmű egy hegy lábánál fekszik, és a hegyről lefolyó eső- és talajvíz esetleg szennyeződhet mielőtt a tengerbe ér. Hogy ezt a lehetőséget mérsékeljék, építettek egy falat az erőmű és a tenger közé, aminek az alja 12 méter mélyen van a föld alatt. Ezen kívül tervezik a talaj megfagyasztását is az erőmű körül, hogy a talajvíz az erőművet megkerülve jusson a tengerbe. Nem tudom, hogy ez végül sikerült-e. A legújabb hír szerint kiszivattyúzzák a talajvizet még az előtt, hogy elérné a telephelyet, majd ellenőrzés után beleengedik az óceánba.


Összességében a helyzet megfelel a feltételezésednek. A szivárgást nem sikerült még teljesen megszüntetni.

2014. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Végre egy jó cikk magyar nyelven a témában:

[link]


Ez bár csak egyetlen kicsi lépés afelé, hogy rendeződjenek a dolgok, egy nagyon fontos és örvendetes fejlemény.

2014. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!