Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány lóerős egy űrhajó rakétája?

Hány lóerős egy űrhajó rakétája?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a rakétáknál nem igazán szoktak teljesítményt számolgatni. ugyanis igazából semmi értelme nincsen. (valójában a kocsiknál is az adott fordulatszámhoz tartozó forgatónyomaték az érdekes, nem a teljesítmény)


a rakétákat a tolóerő, az égési idő, illetve specifikus impulzus jellemzi.


A Saturn 5 hordozórakétában (ez az amerikai holdrakéta)

5 db Rocketdyne F-1 hajtómű (első lépcső), 5 db Rocketdyne J-2 hajtómű (második lépcső) és mégegy 1 db Rocketdyne J-2 hajtómű (harmadik lépcső) volt.


Rocketdyne F-1 hajtómű 6,67 MN (meganewton) tolóerőt ad le, az égési ideje 150 s. (Apollo 4, 6, and 8 küldetések)

Rocketdyne J-2 hajtómű 900 kN-1300kN tolóerőt ad le (vannak altípusok) és 500 s hosszan ég.

2008. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarok hülyeséget írni, csak egy emlékfoszlány: mintha azt mondták volna nemrég a tv-ben egy ismeretterjesztő műsorban, hogy a Föld elhagyásához az űrhajónak 52 ezer lóerősnek kell lennie.

(Ha mégsem jól emlékszek, akkor bocsi!!!)

2008. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

éppenséggel ki lehet számolni, hogy hány lóerős egy rakéta hajtóműve, de mint az első válaszoló írta - nem sok értelme van.

a tv- ben meg sok marhaságot mondanak, nem kell mindent készpénznek venni- főleg, ha egy "tudományos" műsorban hangzik el ... :)

2008. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hello 2. válaszoló én is láttam azt a részt és ezért tettem fel ezt a kérdést csak már nem emlékeztem, hogy menyi volt
2008. júl. 31. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
6,67 meganewton kb 10-12 ezer lóerőt jelenthet. De tényleg baromság ilyet számolni, nem az számít.
2009. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"6,67 meganewton kb 10-12 ezer lóerőt jelenthet."


ha már hozzászólsz egy majd 1 éves kérdéshez, akkor legalább ne irjál baromságokat. ez a két mértékegység nem összevethető egymással.

2009. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont tegnap láttam a Tiszta Tudomány - A Hold titkai című részt (spektrum), ott azt mondták, hogy a Föld elhagyására 15 millió lóerő kell, a Hold elhagyására pedig csak 6300. (ez úgy került szóba, hogy a Holdnak sokkal kisebb a gravitációs ereje, és ezzel szemléltették a különbséget)
2011. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
61%
A valaha volt legnagyobb teljesítményű rakéta, a Saturn V első fokozatának teljesítménye 190 gigawatt, vagyis körülbelül 260 MILLIÓ LE volt 2,5 percen keresztül :D Nem rossz mi?
2011. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!