Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Közegellenállási erő kiszámolá...

Közegellenállási erő kiszámolásához valahogy meg tudom határozni az alaktényezőmet, illetve a homlokfelületemet?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A homlokfelület az egyszerű, ortogonálisan vetíted a testet egy olyan síkra, aminek normálisa a sebességvektor, és a kapott alakzat területét megméred/közelíted valamivel és kiintegrálod.


Az alaktényező az viszont bonyolult, inkább kimérni érdemes, ráadásul van egy kis sebességfüggése is… Ha szerencséd van, akkor táblázatban megtalálod, de én még nem nagyon hallottam kényelmes számolási módszerről.

2014. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Írtad, hogy az alaktényező kismértékben sebességfüggő. Az ugye nem számít sokat, hogy kényelmesen gyalogolok, vagy futok? Illetve hogy tudnám mérni az erőt? Mert ha adott sebességnél le tudnám mérni a közegellenállást, akkor már menne a képlettel az alaktényező. De hogy mérjem a rám ható közegellenállást?
2014. jún. 15. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szabadesésben mérd meg a végsebességedet
2014. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha ez túl nehezen kivitelezhető, akkor készíts magadról egy arányos bábut, aminek a sűrűsége is megegyezik a tiéddel, és ami jóval kisebb (mondjuk 100-szor). Ezt ejtsd le egy magas helyről, és mérd meg a becsapódásig eltelt időt. Ebből már ki lehet számolni az alaktényezőt, ami ugyanaz lesz, mint a te alaktényeződ. Vigyázni kell rá, hogy a bábu esés közben ne bukfencezzen, hanem mindig merőleges legyen a zuhanás irányára.
2014. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egész máshogy mozogsz futás, mint gyaloglás közben, és ez fog jóval nagyobb mértékű sebességfüggést okozni. Gondolom én, de hogy akár 1 tizedesjegyre pontos adatokat mondjak, az meghaladja az én szakértelmemet.


Viszont az atlétákra ható erőket sokat tanulmányozták ez előtt, hirtelen ilyeneket találtam:

[link] (Itt vannak elég világos adatok, de nem tudom, honnan szedték őket…)

[link] (Ez elég részletesnek tűnik, ebből meríthetsz ötleteket, de még nem olvastam végig, meg most nincs is sok kedvem…)


Miközben gondolkozom, hogy hogy írjam le, hogy hülye vagyok, látom hogy jött egy jó ötlet. Szóval a 'skydiving' címszóra is érdemes keresni Google-lel…

2014. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már bábukat csinálsz, akkor inkább vidd be egy szélcsatornába, és ott méresd ki a rá ható erőt, az jóval egyszerűbb, és ha 100 bábut kellene csinálni a hajigáláshoz, akkor nem is feltétlen drágább…
2014. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!