Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Külső, belső, egyváltozós,...

Külső, belső, egyváltozós, többváltozós műveletek?

Figyelt kérdés

A fent említett dolgoknak utána néztem googlen, de sehol nem találtam olyan megfogalmazást vagy magyarázatot, amit meg tudtam volna érteni.


A kérésem az lenne, hogy ha valaki tudja, akkor elmagyarázná egyszerűen, és írna példát is ezekre?


Az a gond hogy nem igazán értem meg a pontos definíciókat, úgyhogy én olyanra gondolok, mint pl:

"Az egyváltozós azért egyváltozós, mert csak egy ismeretlen van benne. (2 + x; 4x; 5 - 2x; stb, de a 2 - x^2; (5 + x)^2; a + 2 + b már nem jók)"


Ez csak egy kitalált példa, de valami hasonlóan egyszerű megfogalmazást szeretnék. Ha lehetséges, akkor nagyon szépen köszönöm!


2014. júl. 26. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire aktuális még a válasz, mert a kérdés kiírása óta eltelt két hónap. Absztrakt algebrában nem találkoztam még a a "külső" és/vagy "belső" jelzővel. Bizonyos speciális eseteket például a vektorok skaláris szorzatát láttam belső szorzatnak, illetve vektoriális szorzatát "külső" szorzatnak titulálni. Egyváltozós az az eset amikor az adott alaphalmazon egy elemhez egy elemet rendelünk. Ilyen eset a szokásos ellentett és reciprok képzés. Kétváltozós az az eset, amikor az adott alaphalmazon két elemhez egy elemet rendelünk. Ilyen eset a szokásos összegzés és szorzás műveletek. Háromváltozós az az eset, amikor az adott alaphalmazon három elemhez egy elemet rendelünk. Például a+b+c+abc, stb. Sz. Gy.
2014. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!