Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék szárnyakat...

Hogyan tudnék szárnyakat építeni magamnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan 'szárnyat' építeni, amivel el tudok rugaszkodni pár méterre a földtől és haladok is valamit (mondjuk mint a madarak)...

Hülyeségnek hangozhat elsőre, de már foglalkoztat egy ideje a dolog és gondolkozom, hogyan lehetne megcsinálni?

Valaki, aki jó fizikából tudna nekem segíteni?


Itt van egy videó, egy hasonló projektről:

https://www.youtube.com/watch?v=GYW5G2kbrKk&index=1&list=UU7..


Én is ilyen házilag barkácsolt szerkezetre gondoltam..


A segítséget előre is köszi!((:



2014. aug. 16. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el gyúrni mellizomra ha repülni akarsz, az az első, fél év és elkezdheted építeni a szárnyat is
2014. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon gyanús ez a videó, valami trükk van benne. Valószínűleg a vontatókötelet tüntették el valahogy.

Keress valami sárkányrepülő klubbot! A szabályok, oktatás, gyakorlás szükséges, mert minimalizálja a törött csontok számát.

Első nap csak a földön szaladgálnak a sárkánnyal.

A házi szárny kókányolástól tartózkodjál!

2014. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Építs jetpack-et.
2014. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kösz, az értelmes válaszokat...

A videóban valami motor segíti a hajtást, ami a hátára van szerelve. Az egyik részben mutatja be, hogy működik.

2014. aug. 17. 00:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha motor hajtja akkor minek csapkod?


Én nem mondom, hogy tartózkodj a házi építéstől. Természetesen veszélyes dolog, de kellő odafigyeléssel és sok tanulással minimalizálhatod a veszélyt. Inkább az általam épített géppel repülve (vagy épp landolva XD) haljak, a saját hibámból, mint egy biztonságosnak titulált repülőgépen mások hibáiból. Lehet ez műszaki hiba, nem figyelt eléggé a szerelő, vagy mint ukrajnában is, lelőhetnek mások.


Kezdj el aviatikával foglalkozó könyveket olvasgatni. A repülés nem olyan bonyolult (csak a leszállás XD), persze azért nem is a legegyszerűbb. A sárkányos klubot én is javaslom, motor nélkül is megtanulsz biztonságosan leszállni. Ha házi szerkezetben gondolkozol, az autorotációs repülést javaslom, stabil, motorhiba esetén is biztonságosan letehető. Persze autogyro-t sem lehet hasraütésszerűen építeni, kész terveket találsz neten, nem bonyolultak. A rotoragy elkészítésével lehetnek problémák, a nagyobb biztonság érdekében célszerű egyben venni egy gyárit, de egy hozzáértő legyártja gond nélkül tervek alapján.


Szeles időben húzz magadra egy wingsuit-ot, kezek leszorítva, lábak összezárva, amennyire lehet futásnál, szembe a széllel szaladj, majd ugorj nagyot aztán kezek-lábak szét. Megfelelő szélsebesség esetén biztos eltöltesz pár másodpercet a levegőben. XD

2014. aug. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Áha, szóval motor segített be, nem vontatás.

Nem lehetetlen az amatőr sárkány építés, de jól felszerelt műhely, fa, vagy (és) fém megmunkálási gyakorlat, aerodinamikai, és szilárdságtani tudás. Ha kezdő összegányol valamit, annak komoly testi, lelki fájdalom a vége (ha túléli).

Előbb tanulj meg sárkánnyal repülni! Remek sport.

2014. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%

** - tudás szükséges. **


Szerintem csak a látvány kedvéért csapkod a szárnnyal.

2014. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan csalt a kamera.

Szerintem egy erős lejtő felett tarthatja a vízszintest pár mp-ig, így emelkedni látszik, de komoly emelkedést(ami látszik,) saját erőből véghezvinni lehetetlen.

Dombról vízszintesen és lefelé, jó fizikummal és szárnnyal, rövid ideig meg lehet csinálni.

2014. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Tévedtem. A motor szervókent működik, és rásegít a szárnyra.
2014. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek csodák: a minimum méret a sikláshoz a normál sárkányrepülő.

Ha megelégszel 100 km/ó-s "repüléssel" is, akkor pedig a madárember ruha.

2014. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!